התבטאות פומבית ראשונה של מנהיג חמאס בעזה בעניין הישראלים השבויים בידי הארגון בעזה: איסמעיל הנייה שולל אפשרות לעסקת חילופי שבויים עם ישראל. לדבריו, למרות הפניות שהועברו אליו - התנאים טרם הבשילו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדגשנו לכל המתווכים שפעלו על מנת לדון על עסקת חליפין חדשה, שלא נתחיל לדון במשא ומתן לפני שישוחררו כל האנשים שישראל עצרה ממשוחררי עסקת שליט", הבהיר הנייה בנאום שנשא היום (שישי) לאחר תפילת עיד אל פיטר.

במהלך נאומו ציין הנייה את מספר המחבלים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו מאז שוב - 54 מחבלים. "ישראל צריכה לשחרר ללא כל תנאי את 54 האנשים שהיא עצרה", דרש ראש הלשכה המדינית של חמאס.

"רוצים לחבק אותך" מנגיסטו (צילום: חדשות)
ישוחרר בעסקה? אברה מנגיסטו | צילום: חדשות

אבו מרזוק: מנגיסטו נעדר כבר במהלך "צוק איתן"

אמש הציגו בחמאס גרסה משלהם לפרשת היעלמותו של אברה מנגיסטו - גרסה שבה הם מטילים ספק בגרסה שדווחה בישראל אודות מועד היעדרותו, ומבלי לנדב מידע כלשהו על גורלו.

על פי הגרסה שמסר בכיר בתנועה, מוסא אבו מרזוק, מנגיסטו נעדר כבר במהלך מבצע "צוק איתן", ולא בספטמבר כפי שמסרו גורמים רשמיים בישראל. עוד טוען סגן ראש הלשכה המדינית היושב בעזה, כי הפנייה לניהול משא ומתן לשחרור מצד ישראל הייתה במסגרת השיחות על הפסקת האש בתום המבצע.

אבו מרזוק התייחס בזלזול לדיווחים בישראל כי מנגיסטו לוקה בנפשו. "כיצד ייתכן שלוקה בנפשו שצולם במדים הלך במהלך המלחמה 40 קילומטרים מבאר שבע לעזה וחצה את הגבול לרצועה?", תהה. בישראל, אגב, טוענים כי מנגיסטו הוא אינו חייל ולכן הטענה שהוא לבש מדים לא הועלתה כאן כלל.