יממה לאחר הפיגוע הקטלני בשיירת האוטובוסים שעשתה דרכה לחאלב, מימדי האסון נחשפים: ארגוני זכויות אדם דיווחו היום (ראשון) כי מניין ההרוגים במתקפה עלה ל-126 בני אדם - מהם 68 ילדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

אתמול nחבל מתאבד פוצץ מכונית תופת סמוך לשיירת האוטובוסים שהובילו מפונים תומכי-הממשל משני כפרים שיעיים שנכבשו על ידי כוחות המורדים במדינה. האוטובוסים המתינו יותר מיממה להיכנס לחאלב, אולם התעכבו בשל התמהמהות הסכם בין המורדים לממשל. על פי הסיכום המתוכנן, מאות שיעים ובני משפחותיהם אמורים היו לעבור בשלום לעיירה מאדיה שבשליטת הממשל. עם התעכבות החתימה על ההסכם, מצאו עצמם מאות המפונים משני הצדדים תקועים בנקודות המעבר.

חלקי גופות וחפצים עדיין ושלכים לצד האוטו (צילום: סוריה)
חלקי גופות וחפצים עדיין ושלכים לצד האוטו | צילום: סוריה

109 מבין ההרוגים היו שיעים שפונו, והיתר עובדי סיוע ונציגי המורדים שאבטחו את השיירה. גם שעות רבות לאחר הפיגוע, עדי ראייה תיארו כי עדיין ניתן לראות חלקי גופות, בגדים וציוד של הנרצחים מוטלים על הקרקע מחוץ לאוטובוס השרוף.

"כשהפיצוץ התרחש חיבקתי את ילדיי ושלושתנו נפלו על הרצפה", תיארה אחת המפונות שהייתה באוטובוס סמוך. "לא ידענו מה קורה, כל מה שיכולנו לשמוע זה אנשים צורחים ובוכים. רק חשבתי לעצמי, ששרדנו את כל האלימות והמוות שהיו מסביבנו בשנים האחרונות, רק כדי למות כשסוף סוף נמלטנו".

טרם ברור מי עומד מאחורי הפיגוע שכן אף ארגון לא לקח אחריות. שעות ספורות לאחר הפיצוץ, המשיכה שיירת האוטובוסים לדרכה ומלבד האוטובוס הפגוע, הגיעו כל יתר המפונים ליעדם בשלום.