לווית א-דין. נמצא יורש? (צילום: רויטרס)
מי ימלא את מקומו של בדר א-דין? | צילום: רויטרס

בזמן שנסיבות מותו בסוריה של מוסטפה בדר א-דין עדיין לא ברורות ואף ארגון לא לקח אחריות להפצצה שבה ככל הנראה נהרג, בחיזבאללה כבר חושבים על היום שאחרי ועל האיש שייכנס לנעלי המפקד הבכיר. שמות של יורשים אפשריים כבר מוזכרים בתקשורת הערבית, כשלפי דיווח ברשת אל ערביה, המועמד המוביל הוא איברהים עקיל, לשעבר מפקד גזרת דרום לבנון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

באל ערביה פורסם הערב שמו של עקיל כמחליף המסתמן של בדר א-דין בצמרת חיזבאללה. גם הוא היה מעורב בשנים האחרונות בלחימה בסוריה ומילא תפקיד חשוב בסיוע לכוחות אסד. עקיל הוא חבר בגוף הצבאי העליון של הארגון "מועצת הג'יהאד" ובעבר, בתקופת רצועת הביטחון הישראלית בדרום לבנון, הוא חמק ממספר ניסיונות התנקשות של צה"ל.

הוא מוכר היטב גם לרשויות החוק הבינלאומיות, כשבין היתר מיוחסת לו מעורבות בחטיפת שני בני ערובה גרמנים בסוף שנות ה-80 וכן מעורבות בתכנון וביצוע פיגועים בפריז ב-1986.

מוסטפא בדר א-דין, רמטכ"ל חיזבאללה לשעבר (צילום: חדשות)
החיסול - מכה קשה לחיזבאללה | צילום: חדשות

שם נוסף המוזכר כמועמד להחליף את בדר א-דין הוא פואד שוכר, המופיע ברשימת הפעילים שעליהם הוטלו סנקציות בארה"ב ובערב הסעודית. גם שוכר חבר ב"מועצת הג'יהאד" של חיזבאללה ונטל חלק חשוב במאמץ המלחמתי בסוריה.

מוקדם יותר היום, לאחר שבחיזבאללה הפנו אצבע מאשימה כלפי המורדים בסוריה וטענו כי הם עומדים מאחורי הריגתו של בדר א-דין, המרכז הסורי לזכויות אדם פרסם הודעה שבה הוא סותר את הטענות.

"אין שום תיעוד של הפגזות מהאזור לכיוון נמל התעופה הבינלאומי של דמשק כבר יותר משבוע", מסר מנכ"ל הארגון בתשובה לטענות שפורסמו ברשת אל-מנאר של חיזבאללה, לפיהן בדר א-דין נהרג כתוצאה מהפגזה ארטילרית של ארגוני המורדים.