תיעוד: זירת הפיגוע באיסטנבול (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע באיסטנבול, הבוקר | צילום: רויטרס

לפחות שישה ישראלים נפצעו בפיגוע ההתאבדות שאירע הבוקר (שבת) בשדרות איסטיקלל באיסטנבול - כך נמסר ממשרד החוץ. אחת מהם סיפרה כי חבריה שנפצעו גם הם בפיגוע פונו לקבלת טיפול במספר בתי חולים באזור.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הם נפגעו מרסיסים ופונו כבר מהמקום", אמרה הפצועה הישראלית בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני נפצעתי מרסיסים ברגלי, והועברתי לבית החולים פטאי. כעת אני מקבלת פה טיפול רפואי".

"אנא התפללו איתנו"
"אנא התפללו איתנו" | צילום:

דוד כליפה כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "לכל יקיריי שדואגים, מצטער שלא יכול לענות לכם. נעמה ואני פצועים קל ומטופלים. שאר חברי הקבוצה מפוזרים בארבעה בתי חולים. אנא התפללו איתנו לשלומם".

ממשרד החוץ נמסר כי בפיגוע נפגעה קבוצה ישראלית המונה 14 בני אדם, חלקם עדיין מנותקי קשר. מדובר בקבוצה שהייתה באזור במסגרת סיור קולינרי של חברת "בייגלה". "הישראלים שנפגעו מאושפזים בארבעה בתי חולים שונים", נטען במשרד החוץ. "עדיין לא ברור מצבם של הפצועים. קצין הביטחון וממלא מקומו של הקונסול הכללי נמצאים בשטח לצורך קבלת נתונים".

שוטר באיסטנבול. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
זירת הפיגוע באיסטנבול, הבוקר | צילום: רויטרס, חדשות
זירת הפיגוע באיסטנבול (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע באיסטנבול, הבוקר | צילום: רויטרס

על פי הנתונים של משרד החוץ, בנוסף לארבעת הפצועים המאושפזים בבתי החולים השונים. המשרד נכנס להיערכות חירום, ואחר הצהריים יקיים דיון עם כלל הגורמים בחדר המצב.

מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי הוא מקבל עדכונים שוטפים מחדר המצב של משרד החוץ בעקבות הפיגוע. לדבריהם, הוא אף הורה לתגבר בכוח אדם את הקונסוליה של ישראל באיסטנבול, והנחה להשיב לארץ את הישראלים שנפצעו בפיגוע.

זירת הפיגוע באיסטנבול, הבוקר (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע באיסטנבול, הבוקר | צילום: רויטרס

שר הבריאות הטורקי הודיע כי בסך הכל ישנם 12 אזרחים זרים מבין כלל הפצועים בפיגוע - בהם גם ישראלים. מניין ההרוגים בפיגוע עומד בשלב זה על חמישה, ומספר הפצועים כרגע הוא 36.