מתוך סרטון הזוועה
מתוך סרטון עריפת הראשים ההמונית | צילום:

ארגון דאע"ש פרסם הערב (ראשון) סרטון נוסף ובו נראית הוצאה המונית להורג של 21 מצרים ממוצא קופטי בעריפת ראש. סוכנות הידיעות המצרית ציטטה את דובר הכנסייה הקופטית, שאישר כי 21 האזרחים שנחטפו בלוב, הוצאו להורג במהלך שצפוי להגביר את החשש במצרים מארגון דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון שפורסם נראים החמושים בבגדים שחורים כשהם מובילים את החטופים לחוף ים הנמצא סמוך לטריפולי, שם נערפו ראשיהם. גם בסרטון זה, בדומה לשאר סרטוני ההוצאה להורג שהפיץ דאע"ש, לבושים החטופים בבגדים כתומים.

ארכיון (צילום: מתוך סרטון דאע"ש)
מתוך סרטון ההוצאה להורג | צילום: מתוך סרטון דאע"ש

פעיל דאע"ש המופיע בסרטון פנה לחטופים טרם ההוצאה להורג ואמר כי לעולם לא יזכו לביטחון. נשיא מצרים עבד אל-פאתח א-סיסי גינה את המתקפה אותה כינה "ברברית" והכריז על שבוע אבל במדינה בעקבות ההוצאה להורג. רשת הטלוויזיה הממלכתית דיווחה כי א-סיסי כינס דיון חירום בהשתתפות בכירים בצבא, במטרה לגבש צעדי תגובה למעשה.

מנהיג הכנסייה הקופטית במצרים הודיע כי הוא סומך על ממשלת מצרים שתפעל במטרה להוציא את הצדק אל האור, והוסיף כי "שום דת לא מתירה פעולות טרור ברבריות מסוג זה, כפי שעושה דאע"ש". אלפי מחפשי עבודה מצרים הגיעו ללוב מאז שהחלו המהומות במצרים בשנת 2011, זאת למרות האזהרות של ממשלת מצרים שהודיעה כי השהייה בלוב מסוכנת.