סוכנים של ממשלת איראן עומדים מאחורי גיוס צעירים אמריקנים להפגנות אנטי-ישראליות ברחבי ארה"ב, כך חשפה הערב (שלישי) אבריל היינס, ראש המודיעין של ארה"ב. היינס גם הזהירה שאיראן מנסה באופן אקטיבי להתערב ולהשפיע על מערכת הבחירות בארה"ב.

"בשבועות האחרונים אנחנו מזהים שחקנים מדינתיים הפועלים באופן אופורטוניסטי לנצל את ההפגנות על המלחמה בעזה", כתבה היינס בדוח שפרסמה. "ראינו שהם פועלים בדומה לשחקנים מדינתיים אחרים שראינו לאורך השנים. סוכנים של ממשלת איראן מתחזים ברשת לפעילים, במטרה לעודד את ההפגנות ואפילו לספק למפגינים תמיכה כלכלית".

לדבריה של היינס, אזרחים אמריקנים טורגטו על ידי קמפיין איראני, מבלי שהיו מודעים לכך שהיו בקשר עם סוכנים זרים או שקיבלו תמיכה מממשלה זרה. "אנו קוראים לכל האמריקנים לגלות ערנות בנוגע לאנשים שהם מדברים איתם ברשת ואינם מכירים באופן אישי", הוסיפה.

היינס הדגישה שאיראן מפעילה מאמצים יותר ויותר אגרסיביים במבצעי ההשפעה הזרה שלה - בניסיון לערער את האמון במוסדות הדמוקרטיים שלנו, כולל במערכות בחירות קודמות. "איראן ממשיכה להפעיל מבצעי השפעה וסייבר, תוך שימוש מוגבר ברשתות החברתיות. סביר שהם ימשיכו להישען על שירות המודיעין שלהם ועל גורמים משפיעים ברשת היושבים בתחומי איראן למען ביצוע הפעולות שלהם".

היינס הדגישה שהיא יודעת שהאזרחים האמריקנים המשתתפים בהפגנות עושים זאת "באמונה חיובית" שהם עושים מעשה טוב. "יותר מכך, החירות להביע מגוון דעות, כאשר זה נעשה בדרכי שלום, היא מהותית לדמוקרטיה שלנו", הוסיפה. לכך היא הוסיפה: "אך חשוב להזהיר מפני כוחות זרים המנסים לנצל את הוויכוח שלנו עבור מטרותיהם".