קבוצת חמושים פתחה באש אתמול (ראשון) לעבר בית כנסת, כנסייה אורתודוקסית ומוצב משטרה בערים דרבנט ומחצ'קלה שבדאגסטן, אזור צפון הקווקז של רוסיה. 18 בני אדם נרצחו במתקפה - 15 שוטרים מקומיים, ששניים מהם אבטחו את בית הכנסת, שלושה אזרחים ובהם כומר ו-12 אחרים נפצעו. ברוסיה מדווחים כי אזרחים שהוחזקו בכנסייה בדברנט שוחררו ולפי שעה לא מתקיימים חילופי אש. עוד דיווחו ברוסיה כי האחראים לפיגוע הם "ארגון טרור בין-לאומי".

מפת אירועי הירי ברוסיה (צילום: לפי סעיף 27 א')
מפת אירועי הירי ברוסיה | צילום: לפי סעיף 27 א'
ירי בבית כנסת ברוסיה (צילום: לפי סעיף 27 א')
חיילים רוסים במצוד אחר המחבלים | צילום: לפי סעיף 27 א'

לפי דיווח ברויטרס, במהלך חילופי אש שהתפתחו בשלושת המוקדים חוסלו חמישה מחבלים, היתר הצליחו להימלט ומרדף מתנהל אחריהם. עוד דווח ברוסיה כי ראש מחוז סרגולינסקי נעצר, לאחר שעלה חשד כי שלושה מהמחבלים הם בני משפחתו, שניים מהם בניו. בתיעודים נראה בית הכנסת שבו בוצעה המתקפה עולה בלהבות, לאחר שהוצת. באותו אזור חיה קהילה יהודית קטנה ובה כאלף איש, ומשרד החוץ עדכן כי לא ידוע על יהודים או על ישראלים שנפגעו באירוע. על פי משרד החוץ, בית הכנסת היה ריק ממתפללים.

ירי בבית כנסת ברוסיה (צילום: לפי סעיף 27 א')
ירי בבית כנסת ברוסיה | צילום: לפי סעיף 27 א'

בחודש מרץ סיכל שירות הביטחון הפדרלי של רוסיה (FSB) מתקפת טרור על בית כנסת במוסקווה, שתוכננה בידי דאעש. לפי ה-FSB, חברי הארגון תכננו "לבצע פעולת טרור נגד אחד ממוסדות הדת היהודיים במוסקווה". התוקפים פתחו באש במהלך ניסיון המעצר – ונוטרלו.