יותר מ-250 נוסעים באוניית MV Ventura, של חברת הקרוזים P&O, מבודדים בימים האחרונים מהסביבה לאחר שחלו בנורו-וירוס (Norovirus), וירוס קיבה מידבק מאוד הגורם להקאות ושלשולים. ההדבקה ההמונית החלה ימים בודדים לאחר שהקרוז יצא מנמל סאות'המפטון לשיט של 14 ימים באיים הקנריים.

על פי התחקיר הראשוני, בהפלגה הקודמת של האונייה מספר נוסעים חלו בווירוס המידבק, והנוסעים החדשים שעלו לספינה לפני כשבוע קיבלו הנחיות מחמירות לשמור על ההיגיינה שלהם, אך זה לא עזר. אחד הנוסעים שהיו על האונייה ציין ש"נוסעים הקיאו בכל מקום על הסיפון".

"זו התפרצות רצינית", אמר מקור מחברת השיט. "הווירוס הסתובב על האונייה אולי 5-6 שבועות, ובכל שיט חשבנו שזה עבר, עד שזה התפרץ לגמרי". מרבית החולים, שכעת נמצאים בבידוד כאמור, סבלו מתופעות שונות בפעילות מערכת המעיים.

MV Ventura (צילום: jax10289, shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: jax10289, shutterstock

באוניית הענק יש כ-3,000 נוסעים ועוד 1,200 אנשי צוות וכעת המשימה העיקרית היא שהווירוס לא ימשיך להתפשט לשאר האורחים בזמן ההפלגה.

בפברואר האחרון כ-120 נוסעים באונייה אחרת שיצאה להפלגה מבריטניה חלו בווירוס וחוו סימפטומים דומים. בינואר, כ-100 נוסעים חלו בנורו-וירוס ודיווחו גם הם על שלשולים והקאות. בסך הכל דווח על חמישה מקרים של התפרצות הווירוס מתחילת השנה, כולם באוניות שיצאו להפלגה מהממלכה.