לרגל חודש המורשת היהודית שחל בארה"ב, קיים הלילה (בין שני לשלישי) הנשיא ג'ו ביידן אירוע קבלת פנים בגן הוורדים שבבית הלבן - אליו הגיעו דמויות בכירות מהעולם היהודי במדינה. באירוע אף נכחו הוריו של החטוף הירש גולדברג פולין, רייצ'ל וג'ון, איתם נפגש הנשיא באופן אישי לאחר נאומו. בדבריו, התייחס ביידן למחויבותו לביטחונה של ישראל ולשחרור החטופים משבי חמאס - והביע התנגדות לצווי המעצר של בית הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג.

הנשיא ביידן נואם בטקס לציון חודש המורשת היהודית (צילום: Leah Millis, Reuters)
הנשיא ביידן נואם בטקס לציון חודש המורשת היהודית | צילום: Leah Millis, Reuters

מדובר באירוע הראשון שחל בבית הלבן לציון חודש המורשת היהודית, כך ציין ביידן, מיד לאחר ששיבח את היהודים האמריקנים הרבים ששירתו בתפקידי ממשל, צבא ומשפט בארה"ב לאורך השנים. "אני יודע שהאירוע של היום מתרחש בזמן קשה", הזכיר הנשיא. "הטראומה של 7 באוקטובר, היום הקטלני ביותר שעבר העם היהודי מאז השואה - עדיין טרייה". עוד פנה ביידן להוריו של החטוף גולדברג פולין ואמר להם: "אני מתכוון לזה, לא אנוח עד שהוא ישוב הביתה".

ג'ון, אביו של החטוף הירש גולדברג פולין
ג'ון, אביו של החטוף הירש גולדברג פולין בעת האירוע בבית הלבן

נשיא ארה"ב חזר בדבריו על עמידתו "היצוקה בברזל" לימין ישראל ואף הבהיר: "מה שישראל עושה בעזה הוא לא רצח עם. אנחנו עומדים לצדה במאמצים לחיסול יחיא סינוואר ושאר הקצבים מחמאס". כשברקע הקולות הצוהלים של הקהל, הוסיף ביידן והביע את התנגדותו לבקשה לצווי המעצר של בית הדין הפלילי בהאג נגד ההנהגה הישראלית - ואמר כי אין לערוך כל השוואה בין ישראל וחמאס.