שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן הקרין את "סרט הזוועות" שהכינה יחידת דובר צה"ל מתיעודי הטבח למאות שגרירים באו"ם, דיפלומטים וראשי הקהילה היהודית. מי שפתח את האירוע ודיבר עם הנציגים והמשלחות שהגיעו, הוא מסעב חסן יוסף, בנו של אחד ממנהיגי חמאס ביהודה ושומרון, שכונה "הנסיך הירוק". הוא העביר את המסר שלו, למה בעיניו חשוב לחסל את חמאס עכשיו, בהתבסס על ניסיונו ועל סיפור חייו.

"אם לא נשמיד את חמאס במלחמה הזאת עכשיו, אם לא נשמיד אותם, המלחמה הבאה בעזה תהיה קטלנית יותר, גדולה יותר", הזהיר יוסף את המשתתפים באירוע בדברים שנשא. בריאיון לחדשות 12 הסביר יוסף את מה שמניע אותו: "המאבק הזה הוא מאבק טוב מאוד, ואני אוהב מאבקים טובים. זה מאבק צודק".

יוסף, שדיבר אתנו לזמן קצר מחוץ לאולם שבו התקיימה ההקרנה, כשלצדו השגריר ארדן, ציין כי "לי זה מובן מאליו. אני רואה מי הקורבן ומי הטורף, לכן אני מקבל עליי את המאבק הזה, כי אני מאמין בו". הוא הוסיף כי "זה נותן לי סיפוק, וזה לא משנה מה שאר העולם חושב.

מצעב חסן יוסף לצד גלעד ארדן באו"ם (צילום: החדשות 12)
מסעב חסן יוסף לצד השגריר גלעד ארדן באו"ם | צילום: החדשות 12

ארדן הזמין להקרנה גם את מזכ"ל האו"ם אנתוניו גוטרש, שלא הגיע בשל אילוצי לוח זמנים. שגרירים אחרים, שחלקם אף צפו כבר בסרט במסגרות אחרות, כן הגיעו. ביניהם שגריר אוקראינה, מולדובה, צ'כיה ועוד משלחות ונציגי ציבור. "ביום הילד הבינלאומי האו"ם מוכיח שהוא דואג לרווחת ילדים - אלא אם הם ישראלים", אמר ארדן. "בזמן שאנחנו כאן, 40 ילדים מוחזקים באכזריות על ידי מחבלי חמאס בעזה ב-45 הימים האחרונים - 45 ימים שהם העבירו לבד, מבועתים".