יו"ר רע"ם, חבר הכנסת מנסור עבאס, נפגש כמה פעמים עם נציגי משפחות הילדים החטופים בעזה בניסיון לסייע במאמצים לשחרורם, ואף העביר היום (שני) מכתבים מהם למנהיגים בעולם ובהם נשיא ארה"ב, נשיא טורקיה ואמיר קטאר.

הילדים שנחטפו בידי חמאס
הילדים שנחטפו בידי חמאס

חה"כ עבאס אמר שמעבר לגינוי זוועות שאירעו ב-7 באוקטובר, ומעבר לאמפתיה למשפחות ולהשתתפות בכאבן, שבי ילדים ונשים מנוגד לאיסלאם: "הם לא חלק ממלחמה ואסור שיהיו יום אחד בשבי. ילד בן שנתיים הוא לא קלף מיקוח והוא לא חלק מעסקה. האיסלאם לא יכול להסכים למצב הזה, ואנחנו נעשה כל מה שאפשר כדי לעזור למשפחות ולהחזיר את הילדים הביתה".

עצרת משפחות החטופים (צילום: עודד אנגל)
עצרת משפחות החטופים ביום שישי | צילום: עודד אנגל
מנסור עבאס במפגש עם משפחות הילדים החטופים (צילום: היוזמה הבין-לאומית לשחרור הילדים החטופים)
מנסור עבאס במפגש עם משפחות הילדים החטופים | צילום: היוזמה הבין-לאומית לשחרור הילדים החטופים

במסגרת היוזמה הבין-לאומית לשחרור הילדים החטופים, שמוביל עובד יחזקאל, העבירו משפחות הילדים לעבאס מכתבים עבור האמיר של קטאר אל-ת'אני, נשיא טורקיה ארדואן ונשיא ארה"ב ביידן, שבהם הם מבקשים מהמנהיגים לעשות את המעשה הנכון ולפעול לשחרור הילדים. עבאס צירף את חתימתו והעביר את המכתבים למנהיגים.

בשיחה עם כתבתנו ביקש יו"ר רע"ם להבהיר שאינו מחליף את המדינה ואת האחראים הרשמיים לניהול המו"מ , וכח הם אלו שבסופו של דבר יקבלו את ההחלטות בנושא, אלא שהוא פועל מתוך חובה מוסרית של בן אדם נוכח הזוועות שביצע חמאס.