אין ספק כי מאז הפלישה הרוסית, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הפך לאחד האנשים המודאגים, העסוקים והמעניינים ביותר בעולם. בריאיון זוגי ראשון לטלוויזיה המקומית הוא ורעייתו מספרים על הקושי לנהל במקביל מדינה וחיי משפחה, על המרחק והגעגוע שנכפו עליהם - ונזכרים בבוקר 24 בפברואר 2022, שבו פלשו הכוחות הרוסיים למדינתם.     

"אף אחד לא ייקח את בעלי ממני - אפילו לא המלחמה", הצהירה הגברת הראשונה של אוקראינה אולנה זלנסקה. "המשפחה שלנו נקרעה, כמו כל משפחה אחרת באוקראינה. לא ראינו אותו בכלל כבר במשך חודשיים וחצי. רק דיברנו איתו בטלפון כמה פעמים. עכשיו, בריאיון הזה, יש לנו הזדמנות לראות זה את זה אחרי זמן רב". נשיא אוקראינה זלנסקי הגדיר זאת כ"דייט טלוויזיוני". 

בהמשך שחזרה אולנה את בוקר הפלישה. "אני זוכרת שהתעוררתי בבוקר מצליל מוזר שנשמע מבחוץ", סיפרה. "קמתי מהמיטה כמו שכל אחד ככל הנראה היה עושה. היה חשוך בחוץ, כמעט לילה, וראיתי שוולודימיר כבר לא היה לצדי במיטה. הלכתי לחדר הסמוך וראיתי אותו מתארגן. הוא כבר היה לבוש בחליפה שלו, אבל עדיין לא כרך את העניבה".  

בהמשך סיפרה על הרגע שבו הבינה את חומרת המצב. "שאלתי אותו 'מה קורה בחוץ?', והוא ענה: 'זה התחיל'. קשה לתאר את התחושות שהרגשתי באותו הרגע. את החרדה וקהות החושים שהייתה בי אחרי שהוא אמר לי את המשפט הזה והלך. מאותו הרגע לא ראינו זה את זה במשך הרבה מאוד זמן".