הרוב החלטי - המסקנות המפתיעות: חוסר היציבות של הממשלה ותפקודה בצל גל הטרור מחלק את החברה הישראלית לאלה שמתנגדים להתנהלותה ולאלה שדווקא תומכים בה. סקר "פגוש את העיתונות" שפורסם היום (שבת) בודק כמה מהישראלים חושבים שעבאס אמין יותר מנתניהו ומנסה להבין מה הציון הממוצע שמקבלת קואליציית בנט-לפיד על עמידתה מול פיגועי הטרור.

ראשי הקואליציה במליאת הכנסת (צילום: ‏אוליבייה  פיטוסי, פלאש/90 )
ראשי הקואליציה במליאת הכנסת | צילום: ‏אוליבייה פיטוסי, פלאש/90

מהסקר שערך עבורנו מנו גבע ממכון מדגם בשיתוף ipanel עולה כי למרות האירועים האחרונים 68% מהישראלים לא שינו את עמדתם הפוליטית ויבחרו להצביע בבחירות הבאות לאותה המפלגה. זאת, לעומת 16% שענו כי יישנו את הצבעתם.

כמו כן, 40% מהמשיבים התקשו לענות על השאלה התיאורטית: "למי תצביע אם מפלגות הימין בקואליציה יתמודדו יחד". 20% הצביעו לנפתלי בנט, 19% הצביעו לגדעון סער ו-15% הצביעו לאביגדור ליברמן.

בהמשך נשאלו המשיבים על הטענות הסותרות של מנסור עבאס והליכוד. 42% מהמשיבים מאמינים לעבאס, שטוען כי הצעה מהליכוד להצטרף לקואליציה. זאת לעומת 33% שמאמינים לליכוד שמכחיש. 25% לא יודעים למי להאמין.

השאלה הבאה עסקה במכה הראשונה שדרדרה את כדור השלג שמאיים להפיל את הממשלה – פרישתה של יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ עידית סילמן. 34% בטוחים שסילמן פרשה ממניעים אידאולוגיים, ו-45% סבורים שמדובר במהלך פוליטי.

עוד עולה מהסקר כי רוב הישראלים מאוכזבים מתפקוד הממשלה נוכח גל הטרור – 57% מאוכזבים מול 32% שמרוצים. כמו כן, רוב הנשאלים סבורים כי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לא צריך ללכת להסדר טיעון. 40% מציעים לו להימנע לעומת 25% שדווקא תומכים במהלך.

השאלה האחרונה צופה פני עתיד ועוסקת באפשרויות השונות שעומדות בפתחה של ממשלת בנט-לפיד. 40% חושבים שהממשלה הנוכחית צריכה להמשיך לכהן, לעומת 25% שסבורים שצריך ללכת לבחירות. כמו כן, 27% מאמינים שצריכה לקום ממשלה בראשות בנימין נתניהו ו-7% לא יודעים.