מחר (ראשון) תיערך הלווייתו של נשיא איחוד האמירויות שיח' ח'ליפה בן זאיד שהלך לעולמו אתמול. ישראל תשלח את הנשיא יצחק הרצוג שייצג את המדינה בהלוויה המלכותית, שבה צפויים להשתתף מנהיגים רבים מרחבי העולם.

"בשם מדינת ישראל, נשיא המדינה ימריא לאיחוד האמירויות להביע תנחומים בפני נשיא האמירויות הנכנס והעם האמירותי על מות נשיא איחוד האמירויות", נמסר מטעם בית הנשיא. "בביקורו, שיארך מספר שעות ולצד מנהיגים נוספים, יפגוש נשיא המדינה את נשיא האמירויות הנכנס, שיח' מוחמד בן זאיד, ויביע את תנחומיו בשם מדינת ישראל, על מות אחיו, שיח' ח'ליפה בן זאיד, נשיא האמירויות".

מדובר בביקור השני של הרצוג במדינה. בביקורו הקודם, בינואר השנה, נורה טיל בליסטי לעבר אבו דאבי על ידי החות'ים, ארגון הטרור הפרו-איראני שיושב בתימן. מערכות ההגנה של האמירויות יירטו את הטיל והאירוע הסתיים ללא נפגעים.

הנשיא יצחק הרצוג באבו דאבי (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
הרצוג בביקורו הקודם באמירויות | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא איחוד האמירויות, שליט המדינה ומפקד הצבא הרשמי, שיח' ח'ליפה בן זאיד אאל נהיאן, הלך לעולמו בגיל 73. בעקבות מותו הכריזה המדינה על 40 ימי אבל שבהם יונפו דגלי המדינה בחצי התורן, ו-3 ימי אבל שבהם תופסק כל עבודת משרדי הממשלה, המוסדות הלאומיים והמקומיים וכן כל בתי העסק במגזר הפרטי.

בהתאם לחוקת המדינה, סגן הנשיא וראש הממשלה, שיח' מוחמד ראשיד אל-מכתום, שליט אמירות דובאי, יכהן באופן זמני כממלא מקום נשיא איחוד האמירויות. מועצת מנהיגי האמירויות צפויה להחליט בתוך כחודש על מחליפו הרשמי של הנשיא המנוח.