"נהיה אסירי תודה לעד": במסגרת טקס המצטיינים שנערך היום (חמישי) בבית הנשיא, שודרו ברכות מרגשות של מנהיגי העולם לכבוד יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל. בין המברכים - נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, נשיא גרמניה פרנק-ולטר שטיינמאייר, ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי ונשיאת הרפובליקה ההלנית קתרינה סקלארופולו. צפו באיחולים.

נשיא ארה"ב: "גאה לעמוד לצד ישראל היום ותמיד"

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בירך: "הנשיא הרצוג, לכבוד לי לשלוח את מיטב האיחולים של העם בארה"ב ליום ההולדת ה-74 של מדינת ישראל. חברות קרובה ורבת שנים בין ארצותינו החלה ברגע שארה"ב הייתה למדינה הראשונה בעולם שהכירה בישראל כמדינה עצמאית, רק 11 דקות אחרי הקמתה".

"ב-74 שנים של קידמה ושותפות השגנו הרבה מאוד יחד. החל משיתוף פעולה במחקר מדעי וטכנולוגי פורץ דרך ועד יצירת קשרים אזוריים חדשים שיבטיחו את ביטחונה של ישראל", הוסיף ביידן. "השותפות בין ישראל וארה"ב הייתה חיונית לארה"ב, ואני סבור שגם לישראל. הקשרים בינינו איתנים ואני גאה לעמוד לצד ישראל היום ותמיד. יום עצמאות שמח!".

ג'ו ביידן ונפתלי בנט בבית הלבן (צילום: AP)
ביידן מברך את ישראל לכבוד יום העצמאות ה-74 | צילום: AP

נשיא רוסיה פוטין: "היחסים ימשיכו להתפתח"

הנשיא הרוסי בירך באיגרת: "אני מוסר את איחוליי הכנים לרגל יום העצמאות של מדינת ישראל. אני סבור כי היחסים בין רוסיה לישראל, המבוססים על עקרונות הידידות והכבוד ההדדי, ימשיכו להתפתח לטובת עמינו ולטובת חיזוק השלום והביטחון במזרח התיכון. אני מאחל לך בריאות טובה והצלחה רבה, וכן שמחה ושגשוג לכל אזרחי ישראל".

נשיא גרמניה: "חשים התרגשות עמוקה מהידידות עם ישראל"

נשיא גרמניה פרנק-ולטר שטיינמאייר אמר בתחילת ברכתו: אדוני הנשיא, חברים יקרים בישראל, לכבוד יום העצמאות ה-74 של ישראל ובשם האזרחים כאן, אני שולח לכם את מיטב האיחולים. לפני 74 שנים התגשם חלומו של תיאודור הרצל על מולדת לעם היהודי - מתוך הכרה באשמה ההיסטורית הכבדה על פשעי הנאצים נגד העם היהודי".

"אנו, הגרמנים, חשים התרגשות עמוקה מהידידות עם ישראל על האמון הייחודי והחדש הזה", הוא הדגיש. "נהיה אסירי תודה לעד. תיהנו מהחגיגות שלכם ומזל טוב".

נשיא גרמניה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

נשיאת הרפובליקה ההלנית: "מיטב האיחולים לחברינו בישראל"

נשיאת הרפובליקה ההלנית קתרינה סקלארופולו אמרה בברכה המצולמת כי "לרגל המאורע המשמח הזה, אנחנו שמחים להצטרף אליכם - בציון 74 שנים שנים של עצמאות, כמעט יובל שנים וחצי, מאז הקמתה של מדינת ישראל. מיטב האיחולים לחברינו בישראל".

ראש ממשלת הודו: "איחוליי החמים לידידנו"

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי בירך: "בשם הממשלה והעם בהודו, אני מעביר את איחוליי החמים לכל ידידנו בישראל".

נפתלי בנט בפגישה עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי (צילום: לעמ)
נפתלי בנט בפגישה עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי | צילום: לעמ

ראש ממשלת יפן: "70 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בינינו"

ראש ממשלת פומיו קישידה הדגיש כי "אני מברך את ישראל מעומק הלב לרגל השנה ה-74 לעצמאותה. יפן וישראל חוגגות 70 שנה לכינון היחסים הדיפולמטיים ביניהן. אני מאחל לישראל המשך התפתחות ואושר לכל אזרחיה".

_OBJ