דודי אשכנזי, שעצור כבר ימים רבים ביוון בעקבות צו מעצר בין לאומי של אדם אחר עם שם זהה, צפוי להשתחרר בימים הקרובים. ההערכה האופטימית מגיעה בעקבות פגישה שהתקיימה בין התובע הכללי של יוון, שר המשפטים היווני וסניגורו של אשכנזי – שבה התרשם השר שייתכן שטענת ההגנה נכונה.

מי שמארגן את הפגישה הזו היא לא אחרת מאשר חברה ישראלית פרטית שפועלת ביוון – תיקון עולם. סניגורו של אשכנזי, עורך הדין ניר יסלוביץ', הציג לשני הבכירים את הראיות והמסמכים שמוכיחים שהיוונים עצרו אתה איש הלא נכון.

עורך דינו של דודי אשכנזי והתובע הכללי של יוון
עורך דינו של דודי אשכנזי והתובע הכללי של יוון

שר המשפטים התרשם וקבע דיון בבהול ביום שלישי הקרוב ברודוס, שאליו יוטסו שופטים מאתונה. דודו אשכנזי יציג לשופטים שהוא לא האדם הנכון, וההערכה היא שבשבוע הבא ישוחרר הביתה.

סניגורו של אשכנזי, ניר יסלוביץ': "אתמול קיימתי פגישה עם שר המשפטים היווני ועם התובע הכללי. הפגישה אורגנה על ידי תיקון עולם. הייתי אופטימי לפני הפגישה, ואחרי הפגישה אני אופטימי ומרוצה. כולי תקווה שכבר בימים הקרובים דודי אשכנזי ייצא לחופשי".

דודי אשכנזי, בן 52 מעמק חפר, נעצר מיד עם נחיתתו לחופשה באי היווני קוס. היוונים חושדים בו בעבירות של סחר בסמים. גורמים רשמיים במשרד החוץ שיגרו השבוע מכתב למנכ"ל משרד החוץ באתונה - ובו הודעה שמגובה בנתונים הקובעת שדודי אשכנזי, הישראלי שעצור בקוס בחשד לביצוע עסקת סמים, איננו האיש שאותו הם מחפשים ומדובר בטעות.