סוכל ניסיון חיסול של מיליארדר ישראלי בקפריסין: איש העסקים הישראלי טדי שגיא ניצל בימים האחרונים מניסיון חיסול בקפריסין - כך פורסם אמש (ראשון) לראשונה ב"המהדורה המרכזית". המחסל נתפס עם אקדח וכפפות לאחר שהמיליארדר נמלט מהמדינה בעור שיניו בזכות אזהרה ברגע האחרון. המשטרה הקפריסאית שמנהלת את החקירה משייכת את החשוד למאפיה הרוסית, אך עדיין נבדקים כל הכיוונים האפשריים באשר למי ששלחו לבצע את המשימה. בישראל גוברת הערכה שמדובר בניסיון חיסול על רקע לאומני.

החשוד שנתפס, ממוצא אזרי ובעל דרכון רוסי, היה ככל הנראה חלק מחוליה של מספר אנשים שתכננה לחסל את שגיא. החוליה הגיעה לקפריסין היוונית דרך קפריסין הטורקית, ובעוד שחלק מהחוליה חזרה על עקבותיה - המחסל נשאר.

טדי שגיא (צילום: אביב חופי)
המיליארדר טדי שגיא | צילום: אביב חופי

טדי שגיא זוכה לאבטחה כבדה, בין היתר על ידי מאבטחים ישראלים יוצאי יחידות מיוחדות. במסיבה מפוארת שערך שגיא לכבוד יום הולדת של אחת מבנותיו, נצפה איש חשוד מסתובב בסביבת מגוריו. התקרית עוררה את חשדם של המאבטחים, שבין היתר עדכנו גורמים ביחידת המשטרה המקומית שמקבילה ליחידת להב 433 בישראל.

המאבטחים הישראלים לא ידעו שבמקביל "ישבה" על אותו חשוד יחידה קפריסאית, שעקבה אחריו – עוד מהרגע שבו חצה את החלק הטורקי לתוך קפריסין היוונית.

שגיא עזב את קפריסין ברגע האחרון לפני החיסול יחד עם ישראלים נוספים שהיו איתו. מספר ימים לאחר מכן נתפס החשוד בניסיון החיסול קרוב מאוד לבניין שמשמש את איש העסקים הישראלי, כשברשותו אקדח, משתיק קול, כפפות וציוד נוסף.

מקבוצת טדי שגיא נמסר: "מדובר באירוע טרור אירני – שסוכל. היעד לחיסול איננו טדי שגיא אלא ישראלים בקפריסין. מצער שקל כל כך לפרסם מידע שגוי ולפגוע בשמו של אדם".

בהכנת הידיעה השתתף ברהנו טגניה