כלי התקשורת בצפון קוריאה מפרסמים הבוקר (רביעי) תיעוד מאירוע תצוגה מיוחד בפני מנהיג המדינה קים ג'ונג און ובכירים נוספים בצמרת הממשל והצבא הצפון קוריאני. בתיעוד שפורסם נראים הבכירים מחייכים ומוחאים כפיים בעודם נהנים מהופעה של חיילים מקומיים ללא חולצה, המפגינים את כוחם ושריריהם, תוך ביצוע סדרה של פעלולים והפגנת יכולות אישיות. הפרסום מופיע בתקשורת המקומית במדינה כיממה לאחר ששידרה פיונגיאנג תמונות של פיתוחי הנשק המתקדם האחרונים שלה.

בצילומי הווידאו נראים החיילים, לבושים במדים באופן חלקי בלבד, פוגעים בחבריהם עם מקלות עץ, שוברים לוחות בטון וסלעים שהונחו על בטנם בעזרת פטיש ואף ניפוץ לבנים ושלשלאות ברזל על גופם וראשם של חיילים אחרים. אירוע השיא הדרמטי הראה חייל בלי חולצה המנתץ שלשלאות ברזל ושוכב על זכוכית שבורה לפני שהונחת על בטנו לוח בטון שרוסק על שריריו של הלוחם.

הסרטונים יוצאי הדופן הם חלק מתערוכת "הגנה עצמית" שנערכה השבוע, ובה הציגה קוריאה הצפונית הטוטליטרית את פיתוחי הנשק הגרעיני והצבאי שלה. עוד הוצגה, בין היתר, הגרסה שלה לדבריה, לנשק ה"היפרסוני" (על-קולי) שעל פי הדיווחים מפיונגיאנג נבדק בחודש שעבר. בתוך כך, מומחים עולמיים הביעו ספקות בנוגע ליכולות ויעילות הנשק.

תצוגת שרירים של חיילים צפון קוריאנים (צילום: רויטרס)
תצוגת שרירים של חיילים צפון קוריאנים | צילום: רויטרס
תצוגת שרירים של חיילים צפון קוריאנים (צילום: רויטרס)
תצוגת שרירים של חיילים צפון קוריאנים | צילום: רויטרס

מנהיג צפון קוריאה הבטיח לבנות "צבא בלתי מנוצח" לנוכח מה שהוא מכנה "מדיניות עוינת מצידה של ארצות הברית". קים ג'ונג און הוסיף כי פיתוח הנשק הצפון קוריאני נועד להגנה עצמית, ולא לביצוע צעדים התקפיים או לפתיחה במלחמה.

"ארצות הברית טוענת לעתים קרובות שהיא אינה עוינת את מדינתנו, אך אין ראיות מבוססות שיגרמו לנו להאמין שהם אינם עוינים", אמר קים, על פי הדיווח של סוכנות הידיעות הקוריאנית המרכזית. "ארצות הברית ממשיכה ליצור מתיחות באזור עם שיפוט ופעולות לא נכונות", הוסיף.

קים ג'ונג און עם בכירי מפלגתו (צילום: reuters)
קים ג'ונג און עם בכירי מפלגתו | צילום: reuters

התערוכה נערכה במסגרת ציון 76 שנה למפלגת העובדים השלטת בקוריאה הצפונית. גורמים בשכנתה מדרום אמרו לוושינגטון פוסט כי היה זה אירוע ראשון מסוגו מאז השתלט קים על המדינה הענייה בסוף 2011. בשבועות האחרונים ערכה פיונגיאנג מספר ניסויים במסגרת תוכנית הנשק הצבאי והגרעיני שלה.