דיווח בלבנון: ספינת מטען הותקפה בצפון האוקיינוס ההודי, בעליה כבר אינם ישראלים. הספינה בשם tyndall יצאה מסעודיה ונפגעה מ"נשק לא ידוע" בצוהריים (שבת). מדובר באוניית מכולות, שהייתה בעבר בבעלות איש העסקים הישראלי איל עופר עד שנמכרה - ונושאת את דגל ליבריה. במערכת הביטחון בודקים את הדיווח. 

הרשת הלבנונית "אל-מיאדין" דיווחה הערב כי הספינה עגנה בנמל ג'דה לפני שהגיעה לחופי האמירויות והדגישה, כי איש לא קיבל אחריות על התקיפה עד כה. לא נגרם נזק בנפש וברכוש. תחילה עצרה הספינה במקום ואחרי בקרת נזקים והשתלטות על האש, היא המשיכה בהפלגה לכיוון איחוד האמירויות.

עוד נרמז בדיווח כי ייתכן שמדובר בתגובה אירנית לתקיפה בכרג' ב-23 ביוני. התקיפה שהתרחשה בפאתי טהרן בוצעה על ידי רחפן, סוג של כלי טיס המכונה קוודקופטר בעל ארבעה מדחפים, שהמריא אל המפעל מאדמת אירן עצמה - לא רחוק מזירת האירוע, כך על פי כלי תקשורת אירניים וגורמים המעורים בהתרחשות. 

בתקופה האחרונה הייתה מערכה חשאית בין אירן לישראל, שכללה פגיעות בספינות זו של זו. בתוך כך, האירוע הזה מצביע על התחדשות המערכה הימית. הרמטכ"ל כוכבי אמר ביום חמישי בנאומו בטקס סיום קורס קצינים בבית הספר לקצינים בה"ד 1: "ידע כל מי שמנסה לפגוע במדינת ישראל – כל פעילות אויב התקפית, מקרוב או מרחוק, תיענה בתגובה משמעותית, גלויה או חסויה. כך נהגנו בעבר וכך ננהג בעתיד".

באפריל האחרון דווח בלבנון כי אוניית מטען בבעלות ישראלית הותקפה במפרץ הפרסי, סמוך לנמל פוג'יירה שבאיחוד האמירויות. לפי הדיווח, מדובר באוניה שנושאת מכוניות בשם "הייפריון ריי", שעשתה את דרכה מכוויית לאמירויות, כשהיא מניפה את דגל איי הבהאמה.