בית המשפט בצרפת גזר היום (שני) שנת מאסר בפועל ועוד שנתיים על תנאי על נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי שהורשע בעבירות שחיתות והפרת אמונים. סרקוזי הורשע בכך שניסה לשחד שופט בתמורה למידע על חקירה שהתנהלה נגדו. בית המשפט קבע שהוא יוכל לרצות את עונש המאסר בביתו כשהוא כבול לאזיק אלקטרוני. נשיא צרפת לשעבר צפוי לערער על ההחלטה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

העונש נגזר על נשיא צרפת לשעבר בתום משפט שנמשך 10 ימים. החשדות שבהם הורשע בסופו של דבר התעוררו דווקא במהלך האזנה להקלטות בחקירה אחרת שנוהלה נגדו - בנושאי תרומות לקמפיין הבחירות שלו ב-2012 מהמיליארדרית ליליאן בטאנקור, יורשת אימפריית לוריאל. 

המנצח הגדול: סרקוזי (צילום: רויטרס)
טען ל"ציד מכשפות". נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי | צילום: רויטרס

סרקוזי הואשם בכך שהציע תפקיד יוקרתי לשופט החוקר בפרשת מימון הקמפיין תמורת מידע מהחקירה, אבל הנשיא לשעבר טען שלא הייתה כל עסקה. החוקרים האמינו שסרקוזי נסוג מהאשמת השוחד רק לאחר שגילה שהחוקרים מאזינים לטלפון הסלולרי שלו.

סרקוזי, שהיה נשיא צרפת בין השנים 2007 עד 2012, הכחיש את העבירות המיוחסות לו ואמר כי הוא היה קורבן לציד מכשפות של התביעה. הוא הנשיא השני בתולדות צרפת שמורשע בעבירות שחיתות אחרי הנשיא לשעבר ז'אק שירק, שהורשע בהעברת כספים שלא כדין בזמן שכיהן כראש עיריית פריז.