על רקע הערכת אמ"ן כי חיזבאללה ינסה להסלים את המצב הביטחוני בגבול הצפון וליזום "ימי קרב", מזכ"ל הארגון חסן נסראללה שיגר אתמול (שלישי) איום לעבר ישראל במהלך נאומו לרגל "יום השנה לזכרם של המפקדים השהידים" והזהיר מפני תוצאות מלחמה נוספת - אם תתרחש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אף אחד לא יכול להבטיח שמשחק 'ימי הקרב' לא יתגלגלו מלחמה כוללת", אמר נסראללה. "ואם תתרחש מלחמה, יקרו בעורף הישראלי דברים שלא קרו מאז הקמתה של ישראל".

נסראללה למעשה הגיב להערכת אמ"ן לשנה הקרובה. על פי אותה הערכה, לא צפויה מלחמה יזומה נגד ישראל בגזרה הצפונית. יחד עם זאת, אפשר שחיזבאללה ייזום הסלמות מוגבלות למה שנקרא 'ימי קרב' בדומה להתנהלות החמאס ברצועת עזה. זאת, גם בשל חיסול איש הארגון בסוריה שיוחס לישראל, שבגינו נסראללה עדיין מחפש נקמה. כלומר, חיזבאללה מוכן ללכת עד הסף, אבל ייזהר מלהיכנס לעימות כולל.

תרגיל חיל האוויר ״ורד הגליל״ (צילום: דובר צה"ל)
תרגיל חיל האוויר | צילום: דובר צה"ל

האיומים של נסראללה מגיעים גם על רקע הפרסום על תרגיל חיל האוויר שמתאמן בימים אלה לקראת אפשרות של פתיחת מלחמה בלבנון. גורם בכיר בחיל מסר כי עד כה, יותר מ-60 שעות בתרגיל החילי "ורד הגליל", הותקפו 3,000 מטרות ביום ובוצעו תרגולים של מערך ההגנה האווירית. "במלחמת לבנון השנייה תקפו במשך חודש שלם באזור 5,000-4,000 מטרות".