סוף למתחמי בדיקות הקורונה בארה"ב? "מחלקות ההגנה והבריאות של אמריקה הכריזו כי למדינה צפויות להגיע לראשונה בדיקות קורונה ביתיות ללא מרשם", כך הודיע אתמול (שלישי) אנדי סלאביט, יועצו של ביידן לענייני המאבק בקורונה. מדובר למעשה בערכה ביתית לבדיקת קורונה מהירה עם תוצאה שנשלחת למכשיר הנייד בתוך כ-15 דקות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבדיקה נעשית באמצעות מטוש קטן שנכנס אחרי הבדיקה למעין שפופרת מיוחדת. את הנוזל מוציאים לתוך מכשיר שמחובר לטלפון הנייד. כך, באמצעות אפליקציה ייעודית, מקבלים ניתוח של התוצאות בתוך כרבע שעה, עם דיוק של 96%. את הבדיקה ניתן לערוך החל מגיל שנתיים, היא חד-פעמית ועלותה צפויה להיות 30 דולר.

"זה לא מטוש גדול וארוך שנכנס לעומק ומדגדג את תחתית המוח", הבהיר ד"ר שון פרסונס, מנכ"ל החברה שפיתחה את הבדיקות המהירות. "בשנים הקרובות הקורונה לא הולכת להיעלם. זה שד שלא ניתן להשיב לבקבוק".

ארה"ב תשקיע מילונים בפיתוח בדיקות ביתיות
ארה"ב תשקיע מילונים בפיתוח בדיקות ביתיות

ממשל ביידן הודיע על כך שישקיע מעל 230 מיליון דולר כדי להאיץ את תהליך ייצור ערכות הבדיקות הביתיות על ידי החברה האוסטרלית "אלום" שמתמחה בכך. מאות אלפי ערכות כבר עושות את דרכן לארה"ב, שהבטיחה אספקה של לפחות 8 מיליון וחצי ערכות מסוג זה.  

נדגיש כי מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, כבר אישר את השימוש במוצר. אולם באוסטרליה, שם נוסד המוצר, הרשויות עדיין לא מוכנות לאשר את השימוש בו. החברה תספק כעת כ-100 מיליון בדיקות קורונה ביתיות לארה"ב מדי חודש, ובמקביל, ייבנה מפעל ייצור ייעודי בארה"ב. בניית המפעל מתוכננת להסתיים במחצית השנה השנייה של 2021.