"מרגיש שהחסימה היא כישלון שלנו": מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, אמר הלילה (בין רביעי לחמישי) כי החברה עשתה את ההחלטה הנכונה כשבחרה לחסום את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, מהרשת החברתית. עם זאת, הוא הדגיש כי מדובר בתקדים מסוכן ובעל השלכות משמעותיות. הנשיא האמריקני נחסם לאחר ההתפרעויות בגבעת הקפיטול והפריצה לקונגרס, שהחלו בעקבות נאומו לציבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני לא חוגג ולא מרגיש גאווה על חסימת טראמפ מטוויטר, או מאיך שהגענו לכאן", פתח דורסי את דבריו בשרשור ציוצים בחשבון הטוויטר הפרטי שלו. "לאחר אזהרה ברורה שננקוט בפעולה זו, קיבלנו החלטה עם המידע הטוב ביותר שהיה לנו על בסיס איומים על הבטיחות הפיזית בטוויטר ומחוצה לו".

"אני מאמין שזו הייתה ההחלטה הנכונה לחברה", המשיך והסביר: "עמדנו בפני נסיבות יוצאות דופן ובלתי נסבלות, ואילצו אותנו למקד את כל פעולותינו בביטחון הציבור".

דונאלד טראמפ - נשיא ארה"ב  (צילום: reuters)
הנשיא טראמפ בנאום לתומכיו | צילום: reuters

עם זאת, הדגיש  כי "למעשה יש השלכות אמיתיות ומשמעותיות. אומנם יש חריגים ברורים, אך אני מרגיש שהחסימה היא כישלון שלנו בסופו של דבר לקדם שיח בריא. זה הזמן עבורנו לשקף את הפעילות שלנו ואת הסביבה סביבנו".

הוא המשיך והסביר כי "הצורך לנקוט בפעולות אלו שוברות את השיח הציבורי. מחלקים אותנו. זה מגביל את פוטנציאל הבירור והלמידה, וקובע תקדים שלדעתי הוא מסוכן: הכוח שיש לאדם או לתאגיד להשפיע על חלק מהשיח הציבורי העולמי".

"הבדיקה והאחריות בכוח היו תמיד העובדה ששירות כמו טוויטר הוא חלק אחד קטן מהשיח הציבורי הגדול יותר שמתרחשת ברחבי האינטרנט. אם אנשים לא מסכימים עם הכללים והאכיפה שלנו, הם יכולים פשוט ללכת לשירות אינטרנט אחר", המשיך דורסי בדבריו.

לסיום הוסיף מנכ"ל טוויטר כי "אני מאמין שהאינטרנט והשיח הציבורי העולמי הם השיטה הטובה והרלוונטית ביותר שלנו להשיג זאת. אני גם מזהה שזה לא מרגיש ככה היום. כל מה שנלמד ברגע זה ישפר את המאמץ שלנו, וידחוף אותנו להיות מה שאנחנו: אנושות אחת העובדת יחד".

לפני כשבוע בצעד חסר תקדים, טוויטר החליטה להשהות לצמיתות את חשבונו הפרטי של טראמפ. החשבון, אחריו עקבו כ-90 מיליון בני אדם, נסגר יומיים לאחר הפריצה של תומכיו לבניין הקפיטול בוושינגטון. הסיבה לסגירה - חשש מהמשך הסתה ב-11 הימים שנותרו לו בתפקיד. טראמפ הגיב מהחשבון הרשמי של הנשיא אך גם ציוצים אלה נמחקו.

כשעתיים לאחר חסימת חשבונו, הגיב טראמפ דרך המשתמש הרשמי של נשיא ארה"ב שכולל 33.4 מיליון עוקבים: "אנחנו לא נושתק!", כתב הנשיא והוסיף: "נדאג לבניית פלטפורמה משלנו בעתיד הקרוב". גם את הציוצים האלה מחקו בטוויטר במהירות רבה.