"תגובתנו למתקפה בניס תהיה משמעותית": בצרפת מגיבים לרצח שלושת האנשים סמוך לכנסיית נוטרדם בניס שבדרום המדינה. כוננות הטרור במקום הועלתה, על רקע הפיגוע הזה והרצח שאירע נגד המורה שהציג קריקטורה של הנביא מחמד. ראש הממשלה הצרפתי, ז'אן קסטקס, אמר כי מצב החירום במדינה עלה למקסימום, כינה את האירוע "טראגי" והביע צער בפני המשפחות. הנשיא מקרון אמר כי מדובר ב"מתקפת טרור איסלאמיסטית על צרפת בגלל ערכי החירות שלנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה שהוזעקה למקום תיארה את זירת הרצח, שבה נמצא גם ראשה הערוף של אחת הקורבנות, כ"זירת אימה", והתובע הלאומי במשרד המלחמה בטרור אמר כי נפתחה חקירה בנושא "רצח הקשור לטרור". 

טורקיה, רוסיה, סעודיה ומדינות רבות נוספות גינו את הפיגוע והביעו הזדהות עם צרפת.

עד ראיה שמנהל את מסעדת בריוש שאודה, מול הכנסייה, אמר ל-BFMTV שהוא זה שהזמין משטרה: "מכרתי קרואסונים כשגבר נכנס ואמר לי: 'אדוני, יש אישה שערפו את ראשה בקתדרלה.'לא האמנתי לו בהתחלה, אבל הוא חזר על זה. הלכתי לקתדרלה וראיתי את המשטרה העירונית וקראתי להם. הם הגיעו במהירות. "חזרתי [למסעדה] והורדתי את סורג האבטחה. האדם שנכנס [למסעדה] היה מישהו שהיה בקתדרלה שהיה מאוד המום. הוא רק אמר: 'אדוני, יש אישה ערופה בקתדרלה.' זה הכל. הייתי בהלם. אני עדיין רועד". 

הרוצח, שנפצע מירי בזמן המעצר והובהל לבית חולים, צעק "אללה אכבר" בזמן המעשה. כשעה לאחר מכן, שוטרים ירו למוות באדם שאיים בסכין וצעק "אללה אכבר" בעיר אוביניון שבדרום צרפת. 

חבר הפרלנט הצרפתי מאיר חביב אמר בתגובה לאירוע: "בזמן שצרפת מתמודדת עם מצב חירום בשל משבר הבריאות, האיסלאמיסטים הפחדנים שיסעו את גרונה של אישה בסמוך לקתדרלה של נוטרדם בניס. הם משחיתים את פניה של צרפת. אנחנו במלחמה. מספיק! תגובתנו צריכה להיות לא פרופורציונלית מול חיות הפרא האלה". 

זירת האירוע בצרפת
זירת האירוע בניס
זירת האירוע בצרפת
הכנסייה אחרי הפיגוע, היום בניס

כאמור, האירוע הזה מגיע אחרי שמורה נרצח בפיגוע בצרפת. ראשו של המורה סמואל פאטי בן ה-47 נערף בפרבר סמוך לפריז, לאחר שהציג קריקטורות של הנביא מוחמד במהלך שיעור על המושג 'חילוניות' בבית הספר.