חיסול ראש תוכנית הגרעין האירנית: לראשונה מאז ההתנקשות, אירן טוענת באופן רשמי: ישראל עומדת מאחורי החיסול. במכתב ששלח לפנות בוקר (שבת) שגריר אירן באו"ם מג'יד רוואנחי למזכ"ל ולמועצת הביטחון של האו"ם, הזהיר רוואנחי מפני פעולות תקיפה נוספות, והבהיר שבאירן ינקטו בכל האמצעים הדרושים כדי להגן על העם. כמה שעות מאוחר יותר הצטרף נשיא אירן חסן רוחאני להאשמות ואמר: "ישראל אשמה בחיסול מדען הגרעין האירני".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעות הבוקר המוקדמות עלה רוחאני לשידור בטלוויזיה הארצית באירן, הפנה אצבע מאשימה לעבר ישראל והוסיף: "חיסול מוחסן פח'ריזאדה מראה את עומק הייאוש של אויבנו". עוד הבהיר הנשיא האירני: "ההתנקשות לא תאט את התקדמות הגרעין של אירן. ידי הרשע של היהירות העולמית שוב הוכתמו בדם המשטר הציוני שכיר החרב".

חיסול ראש תוכנית הגרעין באיראן‎ (עיבוד: סוכנות הידיעות פארס)
ראש תוכנית הגרעין האירנית, מוחסן פח'ריזאדה חוסל | עיבוד: סוכנות הידיעות פארס

במכתב שמוען למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ולמועצת הביטחון של האו"ם, כתב השגריר האירני כי קיימים "סימנים ממשיים לכך שישראל אחראית על ההתנקשות" בראש תוכנית הגרעין האירנית ד"ר מוחסן פח'ריזאדה.

עוד כתב השגריר האירני במכתבו: "אנו מזהירים מפני נקיטה באמצעים הרפתקניים מצד ארה"ב וישראל נגד מדינתנו, במיוחד במשך הזמן שנותר לממשל טראמפ", הודיע השגריר האירני שהוסיף כי הוא מצפה מנמעני המכתב שלו לגנות באופן חריף את ההתנקשות. "תשתמשו באמצעים הנחוצים נגד המבצעים". 

כמו כן, רוואנחי הדגיש כי "אירן שומרת לעצמה את הזכות לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי להגן על אזרחיה וכדי להבטיח את האינטרסים שלה". 

מג'יד רוואנחי (צילום: reuters)
שגריר אירן באו"ם, מג'יד רוואנחי. ארכיון | צילום: reuters

מדובר בגינויים רשמיים ראשונים של אירן כלפי ישראל מאז התרחשה ההתנקשות. ישראל לא קיבלה אחריות על הפעולה, אך ב"ניו יורק טיימס" פורסם כי גורמי מודיעין מעריכים שאכן היא זו שעומדת מאחוריה.

שר החוץ האירני מוחמד ג'ואד זריף הפנה גם הוא אצבע מאשימה לעבר ישראל, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "טרוריסטים רצחו את המדען האירני הבכיר. הפחדנות - עם אינדיקציות בולטות למעורבות ישראלית - מעידה על ניסיון נואש לחרחר מלחמה. אירן קוראת לקהילה הבין-לאומית, ובמיוחד לאיחוד האירופי - הפסיקו את המוסר הכפול המביך שלכם וגנו את האירוע כאירוע טרור".