משתתפים במופע אופרה בתיאטרון המלכותי במדריד הפסיקו את ההופעה בצעקות ובמחיאות כפיים במחאה על כך שלא מיישמים באולם את הגבלות הריחוק החברתי – במיוחד באזור המושבים הזולים יותר באולם. המפגינים העלו את התיעוד לרשתות החברתיות. צפו

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האירוע התרחש ביום שישי האחרון במופע אופרה בו ביצעו את יצירותיו של המלחין ורדי. "חלק מהמושבים היו בתוך ביתנים סגורים, אך המושבים בשורות העליונות, היכן שכולנו 'נמעכנו' יחד, היו שורות של 15 איש צמודים אחד לשני", סיפר אחד מהמשתתפים באירוע לעיתון הספרדי "אל פאיס".

 

אדם נוסף שהשתתף במופע, סיפר כי גם בתאים הפרטיים המצב היה דומה ולא נשמרו ההנחיות. "ב-10 השורות הראשונות, הכי יקרות, היינו כולנו צמודים אחד לשני ולא היה אפילו כיסא אחד פנוי", סיפר.

בעקבות כניסת המפגינים לאולם הופסקה ההופעה והצופים נאלצו לעזוב את המקום. מהתיאטרון נמסר כי  "קבוצה קטנה של צופים" אילצה את נטישת האופרה. כמו כן, בתיאטרון הדגישו כי הם פעלו לפי ההנחיות הבטיחותיות. 

"קבוצת צופים מחאה כפיים וצעקה כדי לבטא את אי הסכמתם למקומות הישיבה שלהם", נכתב בהודעה לתקשורת מטעם הנהלת התיאטרון. "המחאה נמשכה גם לאחר הכרזות ברמקולים שהציעו למקם אותם מחדש או להנפיק להם החזר כספי". לאחר שני ניסיונות כושלים להתחיל את האופרה, התקבלה ההחלטה להפסיק את המופע.