הקורונה בעולם: נגיף הקורונה ממשיך להכות בארה"ב ואתמול (שישי) הביא למותם של 1,453 אמריקנים - המספר היומי הגדול ביותר מאז 27 במאי. לפי סוכנות הידיעות העולמית רויטרס, מניין המתים הכולל במדינה עומד כעת על 153,882 בני אדם.‎ מספר הנדבקים במדינה הגיע ל-4.58 מיליון, וזאת בזמן שחלק המדינות המקומיות עוד טרם דיווחו על נתוני התחלואה אצלם‎. שיא נוסף שנרשם בארה"ב והוא מספר המתים החודשי - 25,770 מתו מהנגיף ביולי. גם ביפן הקורונה מתפשטת, ובבירה טוקיו הוכרז על מצב חירום כשגם שם נשבר שיא חדש של מספר חולים ביממה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במדינת קליפורניה בפרט דווח על שיא במספר המתים ביממה מהקורונה. 208 בני אדם מתו מהנגיף ביממה החולפת, כך לפי נתוני סוכנות הידיעות רויטרס. קליפורניה, המדינה האמריקנית המאוכלסת ביותר, דיווחה גם על כ-7,600 איש שאובחנו כחיוביים לנגיף. בכך מספר הנדבקים הכולל במדינה עבר את ה-500,000, שהוא הגבוה ביותר במדינה בארה"ב.

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח שאם קליפורניה הייתה מדינה מן השורה בעולם, היא הייתה המדינה החמישית במספר הנבדקים בקורונה בעולם. עוד דווח כי מספר בתי חולים בקליפורניה מתחילים להתמלא יותר ממה שהם יכולים להכיל. הממשל האמריקני שלח כ-200 עובדי מערכת הבריאות הפדרלית לסייע.

גם ביפן סובלים מהתפרצות נוספת של קורונה, והיום נקבע שיא חדש עם אבחונם של 472 נדבקים חדשים בעיר הבירה טוקיו. מדובר ביום השני ברציפות שמספר המאובחנים היומי בעיר עובר את ה-400, ובעקבות זאת הכריז מושל טוקיו, יוריקו קויקה, על מצב חירום בעיר. בממשלה היפנית החליטו כי לפי שעה אין צורך להכריז על מצב חירום בכל המדינה, למרות שהשיא במספר הנדבקים היומי נשבר גם בכמה ערים נוספות.

גם בפיליפינים הקורונה מתפשטת. יותר ממיליון רופאים ואחיות פיליפינים, טענו כי המדינה מפסידה במאבק בנגיף הקורונה, ודחקו בנשיא רודריגו דוטרטה להחזיר את הסגר במנילה ובסביבתה. המומחים הפיליפינים הזהירו מפני קריסה של המערכת הבריאות אם לא תושג שליטה על התפשטות הנגיף במנילה ובסביבתה. הפיליפינים רשמו ביום שישי את הקפיצה היומית הגדולה ביותר שלה במקרים חדשים ביממה, עם 4,063 נדבקים חדשים ביום.

בגרמניה מספר הנדבקים בקורונה עלה היום ב-955, ומספרם הכולל במדינה הגיע ל-209,653 בני אדם. שבעה מתו ביממה האחרונה מהנגיף, ובכך עלה מספר המתים הכולל במדינה מתחילת ההתפרצות ל- 9,148.