הנאום והתגובות שנכנסו ללבבות: חברת הכנסת תהלה פרידמן מכחול לבן לא חשבה שנאום הבכורה שנשאה במליאה (נאום שעלול להיות גם הנאום האחרון עקב המצב הפוליטי הרעוע) יעשה כל כך הרבה רעש. הח"כית, שנשאה נאום מרגש בו קראה לכוחות המתונים בחברה הישראלית להתאחד, מספרת בריאיון ל-N12 כמה התרגשה מהתגובות שקיבלה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"חשבתי על הטקסט הזה המון, כתבתי אותו המון זמן, הוא היה לי מאוד משמעותי", מספרת ח"כ פרידמן ל-N12, "לא דמיינתי שהוא יעורר כל כך הרבה גלים וזה מאוד מרגש אותי. יש משהו נורא מעורר תקווה בזה שאנשים אמרו לי שהם מזדהים ושגם הם מרגישים ככה. היו אנשים שכתבו לי מכל קצוות הקשת הפוליטית. זה הפתיע אותי ועורר בי הרבה תקווה". 

ח"כ פרידמן, שנכנסה לכנסת מטעם כחול לבן רק לפני שישה שבועות, מספרת שהתרגשה במיוחד מתגובה של אב שכול שפנה אליה: "יש אב שכול שהבן שלו נהרג בסג'עייה. הוא אמר לי 'אני הרבה שנים מרצה במכינות קדם צבאיות' ובחודשים האחרונים הוא הפסיק לעשות את זה. הוא הרגיש שבר גדול מול ההנהגה של המדינה ולא יכול היה להגיד לצעירים לתת את הכל ולהיות מורעלים וזה נתן לו כוח". 

פרידמן מספרת שמשימת חייה היא ליצור חיבורים בין אנשים: "את העשייה הציבורית שלי התחלתי עם רחל עזריה, הקמתי יחד איתה את תנועת "ירושלמים" והצעד הראשון שלנו היה לייצר ברית דתית-חילונית ואז זה התרחב לערבים-יהודים. המאבקים שיש הם לא מגזריים, הם מאבקים של מתונים וקיצוניים בתוך כל מגזר". 

עושים סדר: מה רוצות המפלגות (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)
"אין מישהו ששילם מחיר כמו גנץ. נתניהו רוצה בחירות" | צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

"המפלגה שלי שילמה מחיר פוליטי ואישי משוגע על המחיר הזה של ממשלת אחדות", היא אומרת, "אני לא חושבת שיש מישהו ששילם מחיר כמו בני גנץ, הוא חשב שצריך לנסות לעבוד ביחד. אני מרגישה שהדברים שאמרתי הם לגמרי המסרים של כחול לבן. גנץ כתב שהוא ראה את הנאום ומרגיש שהוא מחזק את העשייה שלנו מאוד. לא נראה שיש לנו פרטנר ונראה שראש הממשלה רוצה ללכת לבחירות. גנץ הוכיח שישראל לפני הכל".