בצל הדיווחים כי ישראל מתכננת לבצע סיפוח חד צדדי של שטחי הגדה המערבית, כחלק מתוכנית הנשיא טראמפ, כבר בחודש יולי הקרוב, מלך ירדן, עבדאללה השני, אמר היום (שישי) בריאיון לעיתון הגרמני "דר שפיגל" כי "אם ישראל תספח חלקים מהגדה המערבית ביולי, הדבר יוביל להתנגשות גדולה עם ירדן״.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המלך נשאל מה דעתו על תוכנית הסיפוח שמוביל רה"מ נתניהו יחד עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, והוא השיב: "האם באמת זה הזמן, בעיצומה של מגפת הקורונה, לדון האם אנו רוצים פיתרון של מדינה אחת עבור ישראל ופלסטין, או שמא עלינו לדון כיצד נוכל להילחם ביחד במגפה? - פיתרון שתי המדינות הוא הדרך היחידה לנו להתקדם כאן".

בנימין נתניהו והמלך עבדאללה (צילום: getty images)
מלך ירדן ורה"מ נתניהו | צילום: getty images

עוד ציין המלך: "מנהיגים שדוגלים בפיתרון של מדינה אחת אינם מבינים מה פירוש הדבר. מה יקרה כאשר הרשות הפלסטינית תתמוטט? יהיה יותר כאוס וקיצוניות באזור". המלך הדגיש והזהיר מפני השלכות הסיפוח: "אם ישראל תספח חלקים מהגדה המערבית ביולי, הדבר יוביל להתנגשות גדולה עם ירדן״.

על האפשרות של ביטול הסכמי השלום בין ישראל לירדן, אם ישראל תבצע את תוכנית הסיפוח, אמר המלך: ״איני רוצה לשגר איומים או לעורר אווירה של סכסוך, אך אנו בוחנים את כל האפשרויות".