כחלק מהמאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה, משרדי בריאות ברחבי העולם פרסמו סרטוני הדרכה והמלצות על הדרך הנכונה והבטוחה ביותר לשטוף ידיים. ומאז – שלל סרטונים ויראלים ומשעשעים מרחבי העולם ממלאים את הרשת. בהודו המשטרה החליטה לסייע בסוגיה הדרמטית הזו והחליטו להסביר לציבור כיצד לשטוף ידיים בדרכים יצירתיות למדי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד שהגיע מדרום הודו, שוטרים ממשטרת היידראבאד שבמדינת טלנגנאנה, החליטו לנצל את הזמן הפנוי שיש לנהגים שהמתינו לרמזור הירוק והדריכו אותם כיצד לבצע את פעולת השטיפה. בסרטון, ששותף על ידי החשבון של המשטרה המקומית והפך ויראלי, נראים חבורת שוטרים קשוחים ומשופמים נעמדים בשורה אל מול הנהגים, המפקד מחובר למיקרופון ומכריז על השלבים בדרך לידיים נקיות מקורונה.

 

 

יתר השוטרים מבצעים בדיוק את הוראות השוטר – והנהגים מרותקים להסבר. בנוסף, השוטרים האחראים הסבירו והדגימו את הדרך הנכונה להתעטש ולהשתעל ממש כמו אצלנו כשהמרפק מכסה את הפה. בהודו כידוע אומרים שלום בצורת כידה ואמירת "נמסטה" אך השוטרים בכל זאת הדגישו בפני הנהגים להמשיך לדבוק באמירת שלום מקומית.

גם משטרת קרלה שבדרום הודו פרסמה סרטון משעשע במיוחד: השוטרים מבצעים את ריקוד "שטיפת הידיים" כשהם חובשים מסיכות ומבצעים בדיוק ובסנכרון - את כל תנועות הריקוד.