13 תיירים אמריקנים שהגיעו לפני מספר ימים לישראל הוכנסו לבידוד בבית ג'אלה שליד בית לחם בשל חשש מהתפשטות וירוס הקורונה. שומרים חמושים של הרשות הפלסטינית הוצבו מחוץ לבית המלון. חברי הקבוצה, שנחתו בישראל בתחילת השבוע בכוונה לטייל בכנרת, בנהר הירדן ובפטרה, הוכנסו לבידוד לאחר שתייר יווני ששהה בעבר במלון שבו לנו אובחן כחולה בנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כריס בל, כומר מאלבמה, נחת בארץ ביום שני עם 12 מחברי קהילתו לאחר שנאמר לו כי המדינה אינה נמצאת בסיכון מידי מנגיף הקורונה. לדבריו, כעת הוא מתחרט על היציאה ל"נסיעה של פעם בחיים" לאחר שחברי הקבוצה הושמו בבידוד במלון אנג'ל בבית ג'אלה.

מלון אנג'ל, בית לחם
מלון אנג'ל בבית לחם

תייר יווני ששהה בעבר במלון אובחן כחולה בנגיף וכעת יותר מ-40 אנשי צוות ואורחים נמצאים בבידוד, תחת שמירה כבדה, עד שיסיימו את 14 ימי ההסגר שלהם. הכומר בל קורא לממשל האמריקני להתערב ולהטיס את הקבוצה חזרה הביתה: "אנחנו רוצים לחזור לארה"ב ולהמשיך את תקופת הבידוד בבית".

בשלב זה אף אחד מחברי הקבוצה לא אובחן כחולה בנגיף ותוצאות הבדיקות שלהם צפויות להגיע תוך מספר ימים. "אפילו אם נצטרך להישאר בבידוד אנחנו מקווים שארצות הברית, המדינה שלנו, תטיס אותנו הביתה", אמר בל בשיחת וידאו עם רויטרס מהקומה השנייה במלון אנג'ל. "אם נוכנס לבידוד נבין את זה אבל, אתה יודע, אנחנו צריכים לחזור הביתה".

קורונה בנתב
בהלת הקורונה בנתב"ג | צילום: אבשלום שושני, AP

התיירים עזבו את המלון ונקראו לחזור אליו בהקדם לאחר שארבעה עובדים אובחנו כחיוביים לנגיף. הקבוצה מצפה לקבל את תוצאות הבדיקות בסוף השבוע ואז לחזור הביתה בסיוע הממשל האמריקני. "אנחנו לא מתוסכלים מאדם כזה או אחר", אמר בל לרשת פוקס. "אבל קשה לנו לקבל מידע ברור, ולכן נותרנו עם הרבה יותר שאלות מאשר תשובות".

ישראל והפלסטינים הטילו סגר על בית לחם

הרשות הפלסטינית ערכה בדיקות ל-500 בני אדם שחשודים כחולים בקורונה. לפי הרשות, עד כה אובחנו 19 איש כחולים בנגיף - כולם בבית לחם וכולם נמצאים בבידוד. כל החולים בבית לחם קשורים למשלחת הצליינים מיוון שביקרה שם לאחרונה. מצב חירום הוכרז בעיר והוטל סוג של סגר - גם ישראלי וגם פלסטיני. מנגנוני הביטחון הפלסטיניים מונעים כניסה ויציאה של פלסטינים. התושבים מקבלים מים ומזון ממקומות אחרים בשטחים.

בבית לחם קיימת דאגה רבה מהמצב, העיר ריקה מאנשים ותושבים רבים מצטיידים במים ובמזון. ישראל הטילה סגר על השטחים החל מהערב ועד יום רביעי בשל חג הפורים. הכוונה היא להסיר את הסגר במועד המתוכנן, אך אם הקורונה תתפשט למחוזות נוספים העניין ייבחן מחדש.