כאשר בכל רחבי העולם ממליצים להישאר בבית ויותר מ-2 מיליארד בני אדם נמצאים בהסגר בגלל מגפת הקורונה - אפליקציות ההיכרויות מנסות לשדר עסקים כרגיל. אלא שבזמן ששירותי ההיכרויות נמשכים, האפליקציות המובילות בתחום ממליצות למשתמשיהן להמשיך ו"להיפגש" בשיחות וידאו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ארגון הבריאות העולמי, הגוף שהגדיר את הקורונה כמגפה עולמית, ממליץ לאנשים להישאר בבית ולשמור מרחק אחד מהשני על מנת למנוע מהנגיף להתפשט. השלכה מתבקשת מההנחיות היא מניעת היכרויות בין בני זוג פוטנציאליים, ועל כן אפליקציות הדייטים – שממשיכות לפעול - החלו לעודד את ההתאמות החדשות בין בני זוג פוטנציאליים להיפגש באופן דיגיטלי.

אפליקציית ההיכרויות Hinge שפועלת בניו יורק יצאה בקמפיין חדש: "יש עבודה מהבית, ועכשיו גם יש דייטים מהבית". נתונים של האפליקציה מוכיחים שהקמפיין היה יעיל: כ-70% מהמשתמשים שיתפו פעולה וכבר התנסו בפגישות בווידאו.

גם בטינדר שהוקמה ב-2012 הצטרפו לקמפיין וקראו להישמע להנחיות ארגון הבריאות העולמי ולהישאר בבתים: "למרות שאנחנו מרחיקים את עצמנו מאנשים אחרים כדי למנוע את התפשטות המגיפה, אנחנו עדיין מחוברים". בעקבות הקמפיין, מנכ"ל החברה אלי סיידמן אמר כי הם "מוקסמים" מההיענות הרבה להכיר ולהיפגש בדרך החדשה.

בטינדר אפילו השיקו פיצ'ר חדש בימי הקורונה: הסרת החסמים הגאוגרפיים שמונעים התאמות עם אנשים מעבר למרחק מסוים - כך שהמשתמשים יוכלו להכיר בלי משמעות למיקומם בעולם נוכח המגפה. סיידמן סיכם: "שיחה עם מישהו חדש, בלי קשר למיקומו, עוזרת לנו להרגיש קצת פחות לבד".