מקרה מוות ראשון בארה"ב: מדינת וושינגטון בצפון-מערב המדינה דיווחה הערב (שבת) על האדם הראשון שמת מהמחלה בגבולות המדינה. המקרה - גבר בשנות ה-50 המאוחרות לחייו שהיה בסיכון רפואי עוד קודם לכן. זאת, בניגוד להודעתו של טראמפ שמסר כי מקרה המוות הראשון הוא אישה כבת 50. מעבר לכך, לא סופקו פרטים נוספים כיצד נדבק בנגיף הקטלני‎.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל בכירים בארה"ב אמרו כי ממשל טראמפ שוקל להטיל הגבלות כניסה בגבול עם מקסיקו מחשש לכניסת הנגיף‎ דרכם, זאת לאחר שבמדינה בצפון מקסיקו הגובלת בארה"ב זוהה מקרה הידבקות ראשון. כמו כן עלתה רמת הכוננות ונשלחה אזהרת מסע תוך דגש על הימנעות מהגעה לאזורים בצפון איטליה ודרום קוריאה הנגועים בנגיף. 

מנהל שירותי הבריאות בארה"ב הדגיש: "אנחנו רוצים להנמיך את כמות הנוסעים לאזורים שנפגעו מהנגיף ומהם". נוסף על אזהרות המסע של מחלקת המדינה לאיטליה ולדרום קוריאה, תיאסר כניסה לארה"ב של כל מי שביקר באירן ב-14 ימים לפני הגעתו למדינה.

בהלת נגיף הקורונה בנתב"ג (צילום: אבשלום שושני, פלאש 90)
בהלת נגיף הקורונה בנתב"ג | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

במהלך מסיבת העיתונאים בנושא ביקש טראמפ להרגיע את הציבור ואמר: "ארצנו מוכנה להתמודד עם הנגיף - אין סיבה לדאגה‎". עוד הודיע הנשיא כי סגגנו מייק פנס מונה לעמוד בראש כוח המשימה למיגור התפשטות הקורונה במדינה. פנס הודיע כי ארה"ב תעבוד בצמוד לאיטליה ודרום קוריאה לסנן את תנועת הנוסעים בין המדינות.

במקסיקו סמוך לגבול אותרה חולה, צעירה בת 20 שנסעה לאיטליה, והיא הועברה לבידוד. אתמול הודיעו הרשויות במקסיקו על שלושה חולים נוספים, שכולם גברים שחזרו מאיטליה‎. בתוך כך, 100 מקרי קורונה בצרפת, מתוכם 12 מתים, 12 החלימו ו-86 מאושפזים. ראש מערך הבריאות הצרפתי עדכן כי תשעה מבין החולים במצב חמור.

מבחנה עם נגיף הקורונה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום הורתה ממשלת צרפת לבטל את כל האירועים בהשתתפות 5,000 איש ומעלה. "כל ההתכנסויות הללו במרחב סגור אסורות", נמסר בהודעה מטעם הממשלה. עוד מייעצת הממשלה לאזרחים להפסיק ללחוץ ידיים.

מעבר לכך, גם בעולם המצב מדאיג: וירוס הקורונה הגיע כבר ל-60 מדינות ברחבי העולם - האחרונות שבהן קטר ואיסלנד. ארגון הבריאות העולמי מעלה את הערכת הסיכון שלו להתפשטות הנגיף - לגבוהה ביותר. המחיר של בהלת הקורונה - השווקים ממשיכים בירידות עם הנתונים הגרועים ביותר מאז המשבר הכלכלי ב-2008.

קורונה - דרום קוריאה (צילום: Lee Jin-man, AP)
קורונה - דרום קוריאה | צילום: Lee Jin-man, AP

בדרום קוריאה כבר יותר מ-800 נדבקים חדשים ביממה האחרונה, סף כל הנדבקים שם עומד על 3,150 איש.
מוקד נוסף של הווירוס הוא אירן. שם ה-BBC מדווח על לפחות 210 מתים, השלטונות מכחישים, וטוענים כי רק 43 בני אדם מתו מהווירוס וכ-700 נדבקו.