החשש בארצות הברית מתרחיש דרמטי בבית הלבן נשלל: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לא נדבק בקורונה - כך עולה מבדיקה שעבר לאחר שבא במגע עם חולה קורונה מאובחן מפמליית נשיא ברזיל - כך אישר אמש (שבת) הבית הלבן. תוצאות הבדיקה התפרסמו הלילה בארה"ב, ומהם עולה כי טראמפ אינו נשיא של הנגיף Covid-19.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רופאו של טראמפ, שון קונלי, הודיע - באישור טראמפ - על התוצאות. "לאחר דיון מעיק עם הנושא על הבדיקה, החלטתי להמשיך בכך ולבצע את הבדיקה. הערב קיבלתי אישור כי תוצאות הבדיקה הן שליליות". הרופא הוסיף: "שבוע לאחר ארוחת הערב עם המשלחת הברזילאית באתר מאר-א-לאגו, הנשיא אינו מפגין אף תסמין".

הרופא התייחס במרומז גם לסוגיית הבידוד שלא נכפה על טראמפ: "אני בקשר קבוע עם המרכז למניעת הפצת מחלות ועם צוות המשימה בבית הלבן. אנחנו מעודדים יישום של כל האמצעים הטובים ביותר להגבלת חשיפה והקטנת הסיכון להעברת הנגיף".

החשד להידבקותו של הנשיא טראמפ בקורונה התעורר לאחר שבא במגע עם אנשים שהתגלו מאוחר יותר כחולים מאומתים, כשאחד מהם הוא יועץ התקשורת של נשיא ברזיל בולסנארו. ניתן לראות תמונות של טראמפ ואותו איש פמליית נשיא ברזיל כשהם במגע קרוב אחד לשני, מתחבקים ולוחצים ידיים. שלשום דווח גם כי בולסונארו חלה אף הוא, אך הוא הכחיש זאת. אתמול נחשף כי אדם שלישי שנכח במפגש באתר הנופש של טראמפ בפלורידה, "מאר-א-לאגו", אובחן כחולה.

פגישת טראמפ ובולסונארו ‎ (צילום: רויטרס_)
פגישת טראמפ ובולסנארו. האם נשיא ארה"ב נדבק בנגיף? | צילום: רויטרס_

במסיבת העיתונאים בבית הלבן, חשף טראמפ כי הבדיקה נערכה אמש. הנשיא התייחס גם למספר קורבנות המחלה עד כה בארצות הברית, ואמר כי המספר עומד כרגע על 50 מתים. עוד הוסיף טראמפ וביקש מהאזרחים האמריקניים: "אם אתם לא צריכים - אל תטוסו". תקרית אירעה בכניסה לתדרוך, כאשר התבקשו העיתונאים למדוד חום לפני שבאים בקרבת הנשיא ואחד מהם סירב שימדדו לו חום.