ארה"ב: אחת מכנופיות הפשע המדוברות והמסוכנות ביותר בעולם, המארה סלבטרוצ'ה (MS-13), ספגה בשבוע שעבר מהלומה קשה לאחר שמספר פרקליטים מניו יורק הגישו כתבי אישום נגד כמעט 100 מחברי הארגון שמורכב מתושבי ממקסיקו, אל סלוודור, ניקרגואה, הונדורס וגואטמלה שהיגרו לארצות הברית.

ההחלטה על הגשת כתבי האישום נגד חברי הארגון הגיעה בעקבות מבצע שנמשך קרוב לשנתיים ושילב בין כמה מארגוני האכיפה הבולטים בארה"ב, כולל ה-FBI, DEA, ATF וסוכנויות מקומיות נוספות.

ה-MS-13 היא כנופיית פשע שנוסדה בלוס אנג'לס בשנות ה-80 ופועלת בימים אלה ברחבי צפון ומרכז אמריקה. הערכת ארגוני האכיפה בארה"ב היא שראשי הארגון יושבים באל סלבדור, אך חבריה מפוזרים ברחבי ארה"ב ומעורבים בפעילויות עברייניות שונות כמו הלבנת הון, סחר בסמים ורצח. על פי הערכות גבות, הכנופייה מונה לא פחות מ-10,000 חברים שפועלים ברחבי ארה"ב והעולם.

View this post on Instagram

Ohh damn'it . Fack off . . . . . #marasalvatrucha #ms13gang #ms13 #mexico #chicanostyle #chicanos #likeforlikes

A post shared by Vicente Egen Flora Ximenes (@egen_cosa_nostra) on

View this post on Instagram

A post shared by @tasteslikecyanide on

כתבי האישום שהוגשו לאחרונה נגד 96 מחברי הארגון במחוז סופולק שבניו יורק, הגיעו כאמור בעיצומו של מבצע משטרתי רחב היקף שהוביל למעצרם של יותר מ-230 בני אדם – ביניהם גם חלק ממנהיגי הארגון בניו יורק.

כמו כן, רשויות האכיפה מסרו כי הם החרימו במהלך המבצע יותר מ-10 ק"ג קוקאין, מאות כדורי פנטניל, יומניפ שתיעדו עסקאות סמים, רובי סער, אקדחים ויותר מ-200 אלף דולר במזומן.

טימות'י ד. סיני, התובע הכללי של מחוז סופולק, התייחס לתוצאות המבצע וסיפר כי בעקבותיו אנשיו הצליחו למנוע שבעה ניסיונות רצח שונים ברחבי ארה"ב.

"המארה סלבטרוצ'ה היא כנופייה אכזרית ופראית", סיפר סיני במסיבת עיתונאים. "הם ינסו כעת להתארגן מחדש ולשלוח פעילים חדשים בשביל לתפוס מחדש את השליטה על אזור ניו יורק, ועל כן עלינו לשמור על עירנות".

סיני הוסיף כי אנשיו הצליחו להשלים את המבצע לאחר שניטרו את הטלפונים הניידים של יותר מ-200 חברי הכנופייה, ואנדרו קומו, מושל מדינת ניו יורק, שיבח את פועלם של החוקרים וטען כי גל המעצרים מהווה הוכחה לכך שכוחה של הכנופיה הולך ודועך אחרי שנים של טרור.

" MS-13 הטילו אימה על תושבי לונג איילנד והסביבה יותר מדי זמן", סיפר קומו בהודעה מיוחדת שהוציא לתקשורת. "הם רצחו אינספור מתושבינו החפים מפשע והפחידו את כל השאר עם פועלם ברחובות העיר, כעת אנחנו פועלים כדי למוטט את הארגון מהיסוד".