למיליארדר היהודי ג'פרי אפסטין בן ה-66 היה חזון להשביח את ה-DNA האנושי - באמצעות הזרע שלו. לפי תחקיר של הניו יורק טיימס שפורסם אמש (רביעי), אפסטין סיפר ללא מעט אנשים כבר מתחילת שנות ה-2000 כי הוא חולם להכניס נשים רבות להריון, ולהקים "חוות תינוקות" בשטחו בניו מקסיקו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרעיון של אפסטין, כך לפי התחקיר, היה להביא בכל פעם כ-20 נשים לאחוזת הענק שלו, ושם לעבר אותן. הוא ביסס את הרעיון להקמת "חוות תינוקת" על בסיסו של "המאגר הגרמני" - בנק זרע שהוקם בגרמניה במטרה לשפר את הגנום האנושי, באמצעות תרומות של חתני פרס נובל. הפרויקט המקורי בוטל ב-1999, ורק זוכה פרס נובל אחד אישר שאכן תרם את זרעו. 

ארבעה גורמים שונים סיפרו לעיתון האמריקני שזה לא היה "סתם" חלום - אלא תוכנית שאותה רקם במשך שנים, והוא ממש לא התבייש בה. את החזון אפסטין שאב מה"טרנס-הומניזם", מדע שמטרתו לשפר את האנושות באמצעות טכנולוגיות שונות, בין היתר כמו הנדסה גנטית ובינה מלאכותית.

האיש שהיה לו הכל (צילום: חדשות)
המיליארדר בן ה-66 שמואשם בסרסור בקטינות | צילום: חדשות

העיתון ראיין 12 אנשים שונים ובחן מסמכים פומביים והסיק שאפסטין הצליח לסלול את דרכו ללב הקהילה המדעית כדי לממש את החזון. אפסטין משך אליו לא מעט מדענים בולטים, בהם זוכי פרס נובל כמו סטיבן הוקינג, ביולוגים, נוירולוגים וגם מהנדס מולקולרי אחד שפעל לזיהוי גנים שניתן לשנותם כדי ליצור בני אדם "משופרים".

המדענים התפתו לעבוד עם אפסטין בגלל הכסף שלו, שכן הוא השתדל לממן להם פרויקטים. חלקם סיפרו כי הסיכויים לממן את מחקריהם עיוורו אותם וגרמו להם להתעלם מעבירות המין שלו - וגם להאמין לרעיונותיו ה"מדעיים". 

גורם נוסף אמר שאפסטין דן באינטרסים הכספיים של הקריוגניקה, מדע לא מוכח שבו בני אדם מקפיאים את עצמם כדי שיוחזרו לחיים בעתיד. אפסטין אמר לאותו גורם באחת מארוחות הערב שערך עמו שהוא רוצה שהראש ושהפין שלו יוקפאו.

המיליארדר מואשם בסרסרות בעשרות קטינות ובסחר בנערות מתחת לגיל 18. לפי האישומים, אפסטין אילץ אותן להעניק שירותי מין למכריו ושידל אותן להעניק לו עיסויים בעל אופי מיני בבתיו הפרטיים שבפלורידה וניו יורק תמורת תשלום. ב-2008 כבר הורשע בהתעללות מינית בנערות, אך במסגרת עסקת טיעון סודית שנחתמה עמו אז, ריצה 13 חודשי מאסר בלבד ושילם פיצויים למתלוננות.