לא פעם הבשר שאנחנו מכניסים למקפיא נראה קצת אחרת אחרי תקופה שאנחנו באים להוציא אותו. זה קורה מאחת משתי סיבות: או שלא אחסנתם את האוכל שלכם כמו שצריך, או שהמזון שלכם היה במקפיא כבר הרבה זמן (בסופו של דבר, כל דבר שנמצא מקפיא יתחיל להפוך לקרח אם יישאר שם יותר מדי זמן).

כאשר בשר נותר זמן רב במקפיא הוא עלול לקבל צבע אפור או חום. יש גם מאכלים שעשויים לקבל מרקם גרגירי או להיראות יבשים ולפעמים גם הטעם עלול להיות מעט מוזר. גלידה וקינוחים קפואים עלולים לקבל גם כיסוי של גביש קרח סמיך ולאבד מעט מהטעם המקורי.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

איך זה קורה?

מזון מאבד לחות כשהוא מאוחסן במקפיא אם כי ברמה נמוכה אם האוכל ארוז ועטוף היטב כדי למנוע כניסת אוויר. כאשר האוויר נכנס פנימה, לחות מחלחלת החוצה, מה שמוביל לאותו למראה כפור וחסר צבע. 

האם אוכל קפוא עם קרח בטוח לאכילה?

למרות שאוכל שנשרף במקפיא לא נראה מושך, הוא בטוח לחלוטין לצריכה. הצריבה במקפיא אמנם משפיעה  על האיכות אבל לא על בטיחות המזון. עדיף להסיר חלקי בשר או ירקות שנחשפו לצריבה במקפיא, מכיוון שזה ישפיע באופן משמעותי על הטעם והמרקם בגלל אובדן הלחות.

 

@thiscraftyhome Reply to @_aj_2019 freezer burn sucks! Grab more freezer meal tips at in the free freezer meal prep cheat sheet in my bio! #freezermeals #easydinner ♬ Pieces (Solo Piano Version) - Danilo Stankovic
 

איך אפשר למנוע למנוע את הצריבה?

  • מומלץ להשתמש במכלים אטומים ואריזות חסינות למקפיא כדי להפחית את הסיכון לכניסת אוויר. 
  • לא למלא יתר על המידה את המקפיא.
  • לעטוף את האוכל בניילון נצמד או בנייר אלומיניום לפני הנחתו בקופסאות.
  • להשתמש במזון קפוא תוך 2 עד 4 חודשים.