קופצים בקטנה ליוון או לטבריה נניח? קחו ספר! לכו תדעו, אולי תיגמר לכם הבטרייה בטלפון, אולי תרצו לשבת ליד הבריכה ולהיראות אינטליגנטיים ואולי שווה להחזיק משהו שאפשר לנופף בו כשהמזגן במטוס, או במכונית, עוד לא מתחיל לפעול. וכיוון שמדובר בספר ליומיים (שמהן, במצטבר, יש לכם גג 47 דקות פנויות), לא צריך לסחוב יותר מ 200 עמודים פלוס מינוס, כי הרי ממילא טווח הקשב שלכם הצטמצם ל-280 תווים גג. אמלו"ק מהיר, כי כבר קראתם מספיק: ספרים קצרים לנסיעות קצרות.

 1. הלילה הזה/ ימימה עברון/ עברית

  סיפורו של ערב אחד ב 144 עמודים – ליל הסדר 2020, קורונה, סגר. מיכלי, רופאה שבדיוק נפרדה מבן זוג, מחפשת משהו מעניין לעשות בטווח המאה מטר, ופוגשת את השכנים. לשמחתה, אף אחד מהם הוא לא זקן נרגן שרוצה לדבר איתה על התשלומים לוועד הבית, בדגש על לא זקן, לא נרגן, ולא רוצה (רק) לדבר (ומה עם הוועד בית? נו, זה בדיוק מה שאיציק מקומה 2 שואל). 

 2. 88/ סיון שיקנאג'י/ לוקוס

  88 סיפורים שבכל אחד יש רק 88 מילים והרבה דמיון, מה שאומר שאחרי פחות מעמוד כבר תוכלו לחזור לאינסטגרם ולומר שאתם "עדיין מעבדים את הסיפור הראשון". 
 3. שבועת אמונים/ דומניקו סטרנונה/ מאיטלקית שירלי פינץ לב/ כתר

  שני בני זוג מספרים זה לזה את הסוד הכי מביש שלהם, ואחרי כמה זמן נפרדים, והכל במבטא איטלקי. האם הם בדרך למלחמה קרה או להשמדה הדדית? והאם יש קשר בין הזוג הדמיוני והסודות שלהם והטענה שהסופר, דומניקו סטרנונה, ו/אשתו, אניטה ראייה, הם בעצם אלו שעומדים מאחורי הספרים של הסופרת המסתורית אלנה פרנטה שהדהימה את העולם עם ההצלחה של סדרת החברה הגאונה?
 4. רצח במעון הכומר/ אגתה כריסטי/ תרגום מיכל חלפון/ עם עובד

  הספר הראשון בסדרה של מיס מארפל, כי יש סיבה שאגתה כריסטי היא קלאסיקה. אבל בואו נהיה שטחיים רגע – הספר הזה הוא אחד מסדרה בעיצוב מינימליסטי מוצלח בצבעים של מרקרים, שאין דבר אסתטי מלהעמיד את כולה על המדף.
 5. זה הולך לכאוב/ אדם קיי/ תרגום תומר בן אהרן/ הכורסא + מודן

  הסופר כמעט היה רופא אבל אז הוא נהיה קומיקאי, ובאמת אין דבר יותר מצחיק מתיאור מגוון ההפרשות שאדם שלמד 7 שנים יכול למצוא על החלוק שלו בסוף משמרת. כיוון שאנחנו מדברים על רפואה ציבורית באנגליה, יש גם חלקים מתסכלים ומבאסים, אבל בסופו של דבר זה ספר קורע שיגרום לכם להישאר בריאים, ולו רק מהפחד.

 6. וקולדה/ לוסיה פואנסו/ פרידה פרס דניאלי/ תשע נשמות

  חשבתם שנסעתם לחופשה בלקנית, אבל בעצם נכנסתם למוח של פסיכופט נאצי. יוזף מנגלה בתמונה של ה'אחרי' (בוגר יותר, מובס יותר, עדיין זבל של בן אדם), בורח מציידי נאצים בארגנטינה אבל לא מצליח להתנתק מהצורך בשפני ניסיונות. ספר שאחריו כל אורח במלון ייראה חשוד עד שתוכח חפותו.  
 7. צבע החלב/ נל ליישון/ רותם עטר/ תשע נשמות

  כשאת נערה צולעת שחיה במשק כפרי באנגליה במאה ה-19, החשבון הפשוט אומר שאת מוציאה יותר ממה שאת מכניסה, ולכן אין שום סיבה להחזיק אותך. כך שמרי נשלחת לביתו של כומר הכפר כדי לטפל באשתו החולה, וגם לומדת קרוא וכתוב, אז עכשיו הכול מתועד. רומן עדין ומרגש לקריאה עם בקבוק ראקי והרבה טישו.
 8. איש ואישה בלילה/ קנט הרוף/ 160 עמ'/ כתר

  בגיל שאין כבר מה להפסיד, אישה אחת באה לאיש אחד ואומרת לו בוא. שווה קריאה, ולו רק כדי לבדוק אם אתם כבר בגיל הזה או שאתם צריכים להחזיק מעמד עוד כמה שנים.
 9. האדון שנפל לים/ הרברט קלייד לואיס/ זיקית

  הכותרת הכי ממצה שיש לספר שמספר על (מוכנים לתדהמה?) ג'נטלמן ניו יורקי שנפל לים. ספר עם ארומה בריטית משנת 1937, מומלץ לקרוא בעמידה ליד המעקה על ספינת נופש ברוח חזקה.

 10. איך לנצח את העצב בשלושה צעדים/ טל ניצן/ אפיק

  ספר סיפורים בז'אנרים שונים של הסופרת/משוררת/מתרגמת טל ניצן. לקרוא אותו ליד הבריכה, וכשמישהו מתחיל איתך ב"יש לך מבט עצוב בעיניים", להגיד לו שהמבט העצוב יעבור תוך 216 עמודים, אבל הוא תמיד יישאר דוש.