סימון ביילס סיפקה היום (שלישי) את אחד הרגעים המרגשים של אולימפיאדת טוקיו 2020. לפני שהתחילו המשחקים חשבנו שאנחנו הולכים להכתיר אותה סופית כמתעמלת הטובה אי פעם בזכות 5 מדליות זהב בהן תזכה במשחקים, אבל המציאות תמיד חזקה מכל דמיון ומסתבר שהיא הופכת לאחד האנשים המשפיעים בהיסטוריה - דווקא בזכות מדלית ארד.

עוד מאולימפיאדת טוקיו 2020

ביילס התמודדה, מול המצלמות, עם לחץ נפשי שכמעט הכריע אותה בשבוע האחרון. היא ביצעה תרגיל לא טוב בתחרות הקבוצתית ולאחר מכן פרשה מהתחרות. למרות דיווחים ראשוניים על פציעה, ביילס התייצבה ואמרה בקולה כי היא מתמודד עם לחץ נפשי שמאיים על בריאותה הפיזית. היא פרש בזה אחר זה מכל גמר אישי - חוץ מגמר אחד, תרגיל הקורה, בו זכתה היום במדלית ארד וריגשה את כל העולם.

סימון ביילס בתרגיל הקורה (צילום: רויטרס)
ביילס בתרגיל הקורה | צילום: רויטרס

"המדליה זו בהחלט יותר מתוקה ממדליות הזהב בריו 2016", אמרה ביילס מיד לאחר טקס חלוקת המדליות במסיבת העיתונאים הרשמית. "אנצור את המדליה הזו הרבה יותר אחרי כל מה שעברתי כאן. אני מקדישה אותה לכל חברי וחברות נבחרת ארה"ב, שעזרו לי ותמכו בי. לא ציפיתי לזכות במדליה היום, רק רציתי להתחרות בשביל ההרגשה האישית שלי. אני גאה בעצמי על כך שפשוט השתתפתי היום".

סיימון ביילס אחרי הזכייה במדליית הארד בגמר הקורה
ביילס לאחר קבלת המדליה

האמריקאית בת ה-24 המשיכה: "זה לא פשוט לוותר על מה שאתה חולם עליו במשך חמש שנים, זה היה ממש ממש קשה. אף פעם לא ישבתי ביציע - אני לא רגילה לזה וההזדמנות להתחרות שוב הייתה כל כך חשובה לי".