(צילום: קרן איזיקסון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: קרן איזיקסון) | צילום: ספורט 5
אחרי ריו, בא טוקיו. סמואל (צילום: קרן איזיקסון) (צילום: ספורט 5)
אחרי ריו, בא טוקיו. סמואל (צילום: קרן איזיקסון) | צילום: ספורט 5

כמו המשלחת הישראלית למשחקים האולימפיים, גם המשלחת הפראלימפית של ישראל מסיימת את המשחקים עם חיוך. היום (ראשון) יינעלו המשחקים בטוקיו 2020, כשהמשלחת חוזרת עם 9 מדליות - הכמות הגבוהה ביותר מזה 16 שנה (אז חזרה מאתונה עם 13 מדליות שונות, 4 מזהב), מתוך משלחת של 33 ספורטאים בלבד. משמע, כמעט כל ספורטאי פראלימפי שלישי סיים את התחרות שלו על הפודיום.

בנוסף, נרשם השנה שיא של 33 שנים בכמות מדליות הזהב - 6, לראשונה מאז סיאול 1988, אז היא חזרה עם לא פחות מ-15 מדליות מזהב. היא מדורגת במקום ה-22 מתוך 163 מדינות, כשהנבחרת המוצלחת ביותר - סין, זכתה ב-96 מדליות זהב ו-207 מדליות בסה"כ.

עיקר תהילתה של המשלחת הישראלית הפעם הגיע מבריכת השחייה. 8 מ-9 המדליות של ישראל השיגו השחיינים, כשהבולטים היו עמי דדאון - עם שתי מדליות זהב ועוד אחת מכסף - ומארק מליאר שזכה בשתי מדליות זהב ועוד אחת מארד. בנוסף, רשמה משלחת השחייה לא פחות משלושה שיאי עולם (מליאר ב-200 מטר מעורב אישי ו-400 מטר חופשי, דדאון ב-200 מ' חופשי), ושיא פראלימפי נוסף - של עמי דדאון ב-50 מטר חופשי.

לצד שמונה הזכיות, נרשמו עוד חמישה משחקי גמר, ושני שחיינים הגיעו במקום השישי: אראל לוי (100 מטר גב) ומארק מליאר (50 מטר חופשי). המדליה התשיעית של ישראל הפעם היתה של מורן סמואל בחתירה ל-2,000 מטר, שהשיגה מדליה שנייה ברציפות - אחרי שזכתה בארד בריו, היא צירפה לה גם כסף בטוקיו.