"השראה". דניאל ברנס בת ה-12 הביאה הרבה כבוד לטניס הישראלי כשזכתה השבוע בטורניר יוקרתי לבני גילה שהתקיים באקדמיה של לא אחר מרפאל נדאל, אחד משחקני הטניס הגדולים בכל הזמנים. מעבר לזכיה בטורניר עצמו, ברנס גם פגשה את השחקן עצמו - והוא נתן לה עצות להמשך הקריירה.

"זה טורניר שמגיעות אליו 32 הכי טובות בגיל הזה, והקריטריון הוא שכל אחת ניצחה לפחות תחרות 1 בקטגוריה השנה", מספרת ברנס. "הטורניר בנוי משלב בתים ומי שמנצחת הכי הרבה משחקים בבתים עולה לרבע גמר והלאה שמתנהלים בשיטה רגילה של טורניר. האווירה מדהימה ולא דומה לשום דבר שקורה בישראל. ישנו במלון שמאוד קרוב למגרשים, דאגו לנו לאוכל, חדר כושר, הכל ברמה גבוהה. המגרשים ברמה גבוהה. הסתובבו סוכנים של כל החברות הכי גדולות, ציידי כשורנות שרוצים לזהות שחקנים, קיבלנו לפחות 4 פניות של סוכנים".

דניאל ברנס טניס (צילום: פרטי)
ברנס בפעולה | צילום: פרטי

כשנסעת לתחרות חשבת בכלל שתזכי בה?

"רציתי מאוד לנצח ולזכות אבל לא ציפיתי לזה. ידעתי שאני יכולה להתמודד ברמה אבל לא ידעתי שאני יכולה לנצח. אפילו הפתעתי את עצמי. אני חייבת להגי שלא ממש הייתי פייבוריטית, אבל תוך כדי הטורניר הכל התקדם וראיתי שהפערים בין השחקניות לא גדול ועשיתי את זה".

ספרי לי על הפגישה עם רפאל נדאל עצמו.

"קודם כל, לא ציפיתי בכלל שבמהלך התחרות אני אפגוש אותו. לקחו את כל מי שהגיע לחצי הגמר לפגוש ולהצטלם עם נדאל. איפשרו לנו אפילו לשאול אותו שאלות ואני שאלתי איך הוא חושב שאפשר להגיע לרמה גבוהה כמוהו. הוא אמר שחשוב מאוד להשקיע ולבוא לכל אימון ב-100 אחוז. הוא אמר גם שכל גראנד סלאם בו הוא זכה היה הגשמת חלום ורק הגביר את הרצון לזכות בעוד אחד. הוא והדברים שהוא אומר הם ממש השראה בשבילי".

דניאל ברנס טניס (צילום: פרטי)
ברנס עם הגביע | צילום: פרטי

איך נראית האקדמיה שלו?

"יש פסל ענק שלו בכניסה, מוזיאון לכבודו בפנים, יש מתקני מציאות מדומה של טניס, פורמולה 1, כדורגל, כל התלבושות שלו, כל הפרסים. מדהים. יש עמדה בה יש תמונה שלו עם כל תארי הגראנד סלאם שלו. סרטון של שחקני ספורט גדולים אחרים שמדברים עליו ומחזק כל ספורטאי מבחינה מנטאלית".

לסיום, מה החלום כשתהיי גדולה?

"להיות שחקנית טניס ולזכות ברולאן גארוס ובווימבלדון. חד משמעית".