"ברגע שהיא סיימה, במקום לעלות מעל פני המים היא שקעה לתחתית הבריכה": אנדריאה פואנטס, מאמנת נבחרת השחייה הצורנית של ארה"ב, מגיבה לרגעים המפחידים באליפות העולם שנערכה בבודפשט. בריאיון לרשת BBC, הספרדייה תיארה מה עבר לה בראש כשראתה שהשחיינית אניטה אלברז איבדה את הכרתה אחרי התרגיל שלה.

"בהתחלה חשבתי לעצמי שאולי היא רוצה לנוח קצת, אבל אז הבנתי שמה שקורה פה לא נורמלי", סיפרה המאמנת. אולי סקארף, צלם ספורט שהיה במקום, תיעד את הרגע הדרמתי שפואנטס צללה למים עם הבגדים והוציאה את השחיינית בעצמה – בזמן שהמצילים נותרו המומים על שפת הבריכה.

View this post on Instagram

A post shared by Gtres (@gtresnews)

"שחיתי הכי מהר שיכולתי והוצאתי אותה", סיפרה פואנטס לכתבת הבריטית שרה מונטגיו. "חשבתי לעצמי: 'תקני את המצב. רק תגרמי לה לנשום שוב'". בהמשך, הספרדייה סיפרה שיכלה להרגיש את הדופק של אניטה תוך כדי שמשכה אותה אל שפת הבריכה.

"היה לה דופק, אבל היא לא נשמה", הוסיפה המאמנת. "הזזתי לה את הראש הצידה כדי להוציא לה את המים מהריאות, אבל הלסת שלה הייתה נעולה. אז ניסיתי לעסות לה את הלסת בשביל להעיר אותה". לבסוף, צוות רפואי שהיה במקום הצליח להחיות את אלברז והשחיינית בת ה-25 חזרה לנשום בכוחות עצמה.

 

אנדריאה פואנטס (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
"נחמד לראות את אניטה מחייכת עם כל חברותיה לנבחרת" | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

מאז התקרית המבהילה, פורסם כי מקרה דומה קרה לאלברז בזמן שהשתתפה בטורניר מוקדמות לאולימפיאדה שנערך בברצלונה בשנה שעברה. בת ה-25 אז איבדה את הכרתה לקראת סוף תרגיל זוגי עם השחיינית לינדי שראודר ובדומה לתמונות הדרמתיות מבודפשט, גם כאן פואנטס קפצה למים עם הבגדים שלה והצילה את אלברז מטביעה.

אנדיראה פואנטס, בת 39 מספרד, מוכרת בארץ הולדתה בתור אחת הספורטאיות האולימפיות המעוטרות ביותר במדינה – עם 4 מדליות (3 כסף וארד אחת) באולימפיאדות בייג'ינג ולונדון. היא פרשה משחייה אומנותית בשנת 2013 וכיום, מאמנת את הנבחרת האולימפית של ארה"ב.

בעקבות התקרית המבהילה, היא פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה עדכון לגבי מצבה של אלברז והבהירה שמצבה טוב. "אניטה בסדר גמור", כתבה. "רופאים בדקו לה את כל המדדים וכולם תקינים: קצב הלב, חמצן, רמות סוכר, לחץ דם וכו'... הכל בסדר גמור".

בשעות האחרונות היא פרסמה עדכון נוסף בסטורי שלה ובו תיעוד של אלברז יושבת בארוחת הצהריים. בגוף הסרטון פואנטס הוסיפה: "נחמד לראות את אניטה מחייכת עם כל חברותיה לנבחרת".