חגיגה בבלומפילד. ריקן (קובי אליהו) (צילום: ספורט 5)
חגיגה בבלומפילד. ריקן (קובי אליהו) | צילום: ספורט 5

ב-8 למאי 2023 נפגשו לאחרונה הפועל פ"ת ובני יהודה, למפגש בליגת המשנה, שהסתיים ב-0:6 מוחץ של המלאבסים. הערב (חמישי) היא אומנם לא כבשה את אותה כמות שערים, אבל נראתה חדה לא פחות. המלאבסים העפילו לרבע גמר גביע המדינה ווינר, זאת אחרי 0:4 מוחץ בבלומפילד. ניקו אנטוניץ`, אבי ריקן, אופק אושר ועצמי של ספיר יתח העניקו לבני לם את הכרטיס לרבע הגמר, גיא סיביליה הורחק באדום ישיר מנגד.

מדובר במשחק שהיה מורכב משני מחציות שונות בתכלית. במחצית הראשונה כלל לא קיבלנו שערים, אך מה שכן קיבלנו הוא מומנטום שנטה לכיוונה של הפועל פ"ת. המארחים כלל לא הצליחו לרשום שער אחד במהלך 45 הדקות הראשונות, כשמנגד הפועל פ"ת רשמה בעיטה אחת בלבד למסגרת השער. רגע המפנה הגיע בדקה ה-15, כשסיביליה ספג אדום בעקבות רגל גבוהה במהלך תיקול של פורצ`ן באסיי.

במחצית השנייה הגיעה ההתפוצצות. החבורה של עומר פרץ עוד הצליחה להחזיק בחיסרון המספרי שלה, אבל אחרי שער שנפסל לבאסיי בטענת נבדל, האורחים קיבלו שער ראשון מראשו של אנטוניץ`. מכאן, הכל הלך חלק עבור המלאבסים, שהצליחו להרשית עוד שלוש פעמים ב-26 הדקות האחרונות של המשחק.

הפועל פתח תקווה ולם חוגגים ניצחון ראשון מאז שנכנס המאמן לתפקיד והם עושים זאת בסטייל, בדרך לרבע גמר גביע המדינה ווינר, זו השנה השנייה ברציפות. מנגד, הכתומים יתרכזו בעונה שלהם בליגת המשנה, אחרי שספגו תצוגת תכלית נוספת מהכחולים, כ-9 חודשים אחרי ההצגה האחרונה.