על הכוונת של בכר. שמיר (GETTY) (צילום: ספורט 5)
על הכוונת של בכר. שמיר (GETTY) | צילום: ספורט 5
עשוי לצאת בהשאלה. דהן (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
עשוי לצאת בהשאלה. דהן (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה צפויה להשלים בשבוע הקרוב העפלה לפלייאוף ליגת האלופות, שיקנה לה מקום בשלב הבתים של המפעל היוקרתי ביותר או לחילופין כרטיס לשלב הבתים של הליגה האירופית. בשני המקרים מדובר בהכנסה גדולה מאוד וכן מבטיח עוד שישה משחקים לפחות. בעקבות כך, מכבי חיפה צפויה לעבות את הסגל שלה.

הרצון של ברק בכר הוא לראות בלם בכיר מצטרף. האידיאל הוא חאתם עבד אלחמיד מהפועל ב"ש, אותו אימן ואינו תופס מקום של זר, אך בכרמל מבינים שאלונה ברקת לא תרצה לחזק את היריבה שלה בצמרת, גם לא עבור פיצוי כספי.

למכבי חיפה הוצעו שמות של בלמים ישראלים רבים, אך במועדון טרם מצאו שם שיביא לשדרוג חוליית ההגנה שכוללת את בוגדן פלאניץ', שון גולדברג, עופרי ארד, רמי גרשון ואורי דהן. האחרון עשוי לצאת להשאלה, כאשר יש לו ביקוש, אך ברק בכר טרם נתן אישור לבצע שחרורים.

יעבור בהשאלה. מוזי (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
יעבור בהשאלה. מוזי (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הבלם הסרבי של מ.ס. אשדוד, ננאד סבטקוביץ' נמצא על הכוונת כבר תקופה ארוכה. כדי שחיפה תוכל לצרף את סבטקוביץ' או בלם זר אחר, דניאל סונדגרן או עלי מוחמד יצטרכו לקבל אזרחות ישראלית. באלופה פועלים בחזית הזאת, אך הדברים לא תלויים בהם. יש להם יותר מחודש להשלים את אזרוחם של אחד מהשחקנים והם מבינים שמדובר במשימה לא פשוטה.

כרגע במכבי חיפה מתייחסים למוחמד אבו פאני כמי שנשאר בכרמל, על אף שהוא ממתין להצעה מחו"ל. באלופה כבר סימנו מחליף לאבו פאני, עדן שמיר ששב לסטנדרד ליאז'. בעקבות הפציעה של מחמוד ג'אבר, בכרמל שוקלים לצרף את שמיר ללא קשר לעזיבתו של אבו פאני וזאת על מנת לעבות את הרוטציה במרכז השדה. מאור לוי המבוקש במספר קבוצות, לא קיבל אישור לצאת להשאלה.

בחלק הקדמי לבכר יש רוטציה עמוקה עם לפחות שני שחקנים על כל עמדה. בן שהר, נהוראי יפרח ועילאי חג'ג' עשויים לעזוב, כאשר במקרה של יפרח וחג'ג' יהיה זה להשאלה. כרגע בחיפה אין שחרורים עד שיראה בכר לאן נושבות הרוחות מבחינת חיזוק ובאיזה מפעל אירופי קבוצתו תשחק. מנגד, טימוטי מוזי יעבור בהשאלה לעירוני ק"ש ויהאב אבו אלשיך יושאל לבני סכנין או לקבוצה מחו"ל.