(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
גוסטבו מרמנטיני. עתידו לא ברור (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
גוסטבו מרמנטיני. עתידו לא ברור (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

הפועל חדרה פותחת עונה. הקבוצה תערוך היום (שלישי) את אימון הבכורה שלה לעונת 2022/23. שחקני הרכש: קלמן שטורם, פיליפ איפולה, מוחמד חטיב וטארק בושנאק יערכו אימון בכורה.

ג'ונתן סיסה יגיע מחר לישראל ויערוך שיחה עם ההנהלה על רקע רצונו לעזוב, בעוד גוסטבו מרמנטיני יגיע רק בשבת. במועדון ניסו למכור אותו לבני סכנין, אך השחקן סירב.

בחדרה טרם קיבלו החלטה בעניינו של מרמינטיני. מצד אחד מבינים שהוא משמעותי מבחינה מקצועית, אך שכרו הגבוה מהווה מכשול.

קשר הפועל רעננה, ניב גוטליב, חתם היום רשמית בקבוצה.

אורן גולן. פותח עונה חדשה (אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
אורן גולן. פותח עונה חדשה (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

הקבוצה ערכה את מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת פתיחת העונה, בא לקחו חלק היועץ המקצועי אורן גולן, המאמן אסף נמני והקפטן מנשה זלקה.

גולן היה זה שפתח את השיחה: "התרגשות גדולה. כל שנה זה מבעבע לאורך כל הקיץ. זה הרגע שכולנו חלמנו והגענו אליו. אנחנו עם מאמן חדש ואני רוצה לאחל לו בהצלחה. כיף גם לראות את מנשה זלקה ממשיך איתנו עוד שנה ויהיו כנראה עוד כמה שנים אחר כך. אנחנו מחכים כבר לשריקת הפתיחה".

היועץ המקצועי סיפר על הקיץ שעבר על המועדון: "הפועל חדרה החתימה שחקנים מאוד מעניינים ברמה גבוהה. 'קבוצת גינת' עזרה לנו בהחתמת הבלגי. הפועל חדרה זה מועדון צנוע שהרשה לעצמו לקבל שחקנים מהדרג הגבוה באירופה, אני מקווה שזה יעזור לנו להישאר בליגה כמה שיותר מהר, שנוכל לשתף צעירים ולברוח מקרבות התחתית. להישאר בליגה זה לא דבר מובן מאליו מבחינתנו".

על המאמן החדש: "אסף נמני היה במערכת גם כשניר ברקוביץ' היה מאמן, הוא איש מערכת ואנחנו גאים במועדון לתת הזדמנות גדולה גם לעוזר מאמן שרץ איתנו ועובד איתנו כאיש מערכת. מאחלים לניר בהצלחה בנס ציונה".

על צמד הזרים הבכירים של הקבוצה: "סיסה ינחת בישראל מחר והוא יופיע באימון, יש לו ולמרמנטיני חוזה בהפועל חדרה. שניהם עשו עונה מצוינת ולהצלחה הזאת יש מחיר, השחקנים רוצים לעבור לקבוצות גדולות יותר ועשירות יותר, לא רק בישראל. אנחנו חיים עם זה בסדר גמור".

מנשה זלקה. רוצה לפרוש במועדון (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מנשה זלקה. רוצה לפרוש במועדון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי גולן, התייצב אסף נמני וסיפר על שעבר עליו: "התחלתי את היום הזה מאוד בהתרגשות. אנצל זאת ואומר תודה להפועל חדרה על הצ'אנס הענק שקיבלתי. אני נמצא בתוך המסגרת הזאת כבר 12 שנה, זה זמן לא מבוטל. חיכיתי לרגע הזה, שמח מאוד שהוא הגיע. עכשיו חובת ההוכחה היא עליי".

על הביקורות סביב מינויו: "אני חושב שמי שמבקר הם אנשים שלא באמת נוברים ונכנסים יותר עמוק, אלא מחפשים יותר כותרות פופוליסטיות. אם הייתי ניגש ואומר לך 'תשמע, אני מכיר מאמן שעובד 12 שנה, היה בנבחרת, היה שותף לאליפות, עשה עליית ליגה כמאמן ועוזר מאמן, ולמאמן הזה לא קוראים אסף נמני, אלא שם אחר'. אם עוברים על הפרטים, וכשאתה שלם עם עצמך, אז אתה מבין שאתה ראוי".

לסיום, מנשה זלקה סיפר על המו"מ עם הקבוצה על המשך דרכו: "היו כל מיני לבטים. אבל אני שמח שלבסוף אחרי שעות רבות של ישיבה יחדיו הגענו לסיכום. אני רוצה להמשיך, זה המקום שגדלתי בו. הם הבינו שצריך לעזור לי, והם עשו את זה עם החוזה הזה. אני מקווה להמשיך פה עד שאפרוש, וזה לא יקרה כל כך מהר".

על המטרות אמר זלקה: "הפועל חדרה רוצה לעשות עונה שקטה. להבטיח את ההישארות כמה שיותר מוקדם. לקדם צעירים, זה מועדון שצריך להצמיח שחקנים מלמטה. אנחנו לא יכולים לבוא ולקנות שחקנים מבחוץ במאות אלפי יורו. שמחים שאנחנו עושים עוד חמישית בליגה - זה דבר שלא קרה מעולם".