(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

פגרת הנבחרות הראשונה של העונה, עבור רוב הקבוצות, זה זמן טוב לנוח ולערוך שינויים קוסמטיים אחרונים - אך עבור מכבי חיפה, היא הגיעה בזמן הכי רע שיש, רגע אחרי ההפסד הכואב להפועל ב"ש. למזלה, ברק בכר כבר הוכיח לא פעם שהמומחיות שלו היא להוציא ממשברים במהירות, והערב (שבת) הוא עשה זאת שוב: האלופה דרסה את הפועל ירושלים בדרך ל-1:4 בטדי וחזרה לחייך.

הירוקים, כאמור, הגיעו להתמודדות אחרי מנוחת הנבחרות - שעבורם הייתה זמן לתקן. לתקן את פתיחת העונה הלא כל כך מרשימה, לתקן את ההגנה ששמרה על שער נקי רק פעמיים העונה ולתקן את מצב הטבלה, שהותירה את בכר וחניכיו הרחק מאחור. ואם יש יריבה שמתאימה לרוח הזאת, היא הפועל ירושלים - הקבוצה היחידה שעדיין לא כבשה שער זכות העונה.

8 דקות בלבד הספיקו לירוקים כדי להראות שכל הביקורות היו לחינם עם שער מרגליו של דולב חזיזה, אך הירוקים הורידו את הרגל מהגז וזה עלה להם ביוקר. גיא חדידה ניצל רגע אחד של חוסר עירנות בהגנה הירוקה, מצא את השוויון וכבש שער ראשון בליגת העל להפועל ירושלים מאז מאי 2000, אז רונן שווייג כבש בהפסד למכבי הרצליה.

כאן, נכנס לתמונה ג'אבר. מי שהתחיל את המשחק כשם הכי פחות נוצץ בהרכב של בכר, וסיים את המשחק כמי שגנב את ההצגה. בהיעדר מחץ בהתקפת מכבי חיפה - ג'אבר, שבישל את השער הראשון, תיפקד כחלוץ וגם כבש את השער השני. ואם זה לא מספיק, אזי שהוא גם קינח עם עם השער הרביעי רגע לפני התוספת והשלים צמד בכורה בליגת העל.

בתווך, בכר העלה מהספסל של גודסוואי דוניו אחרי שלל החמצות של בן שהר - וזה עבד לו. דוניו, שעלה בדקה ה-62, כבש גולאסו אדיר חמש דקות מאוחר יותר, בישל את השני של ג'אבר ונתן לבכר הרבה חומר למחשבה בדרך למציאת הפתרון לבעיה ההתקפית של הירוקים.

כעת, אחרי שהתאוששה מצמד ההפסדים הרצופים לב"ש ואוניון ברלין, מכבי חיפה תנסה להמשיך במומנטום כבר בחמישי, כשתפגוש את סלביה פראג בשלב הבתים של הקונפרנס ליג במטרה להשיג ניצחון בכורה במפעל המשני. האם הרביעייה מול הירושלמים תסייע בהשגת המטרה? ימים יגידו.