כשהתיישבתי לכתוב את הטור הזה, מיד עלה לי רעיון החזרה בזמן. להשוות את מה שהיה אז והיום. כמה קווי דימיון יש למשחק הערב בין מכבי ת"א למכבי חיפה, ולאותו משחק במחזור ה-14 בעונת 2002-2003, אז עמדתי בשער של מכבי ת"א כמובן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היום מכבי ת"א במרחק 8 נקודות ממכבי חיפה, אז היינו במרחק 9 מחיפה. היום יונתן כהן, השחקן הכי חשוב של הצהובים פצוע ולא ישחק, אז זה היה אבי נימני שלא פתח בגלל החלטה של המאמן ניר לוין, מה שאפשר לתת את המפתחות לברוך דגו.

תם עידן ההתבטלות של מכבי חיפה בפני מכבי ת
המפגש הקודם בין הקבוצות. איך זה יסתיים הפעם? | צילום: ספורט 5


אז וגם היום היה נראה בלתי אפשרי לסגור את הפער בטבלה, גם בגלל הפרש הנקודות שנוצר אבל גם לאור היכולת הטובה של מכבי חיפה על כר הדשא. אך למרות שחיפה של אז בקושי איבדה נקודות ונראתה בלתי מנוצחת, בסופה של העונה ההיא הצלחנו לזכות באליפות דרמטית, בזכות הפרש שערים טוב יותר שלנו. איך עשינו את זה?


בשבוע שלפני המשחק האווירה במתחם האימונים שלנו הייתה מתוחה מאוד, כשהידיעה כי הפסד שלנו, או אפילו תיקו, ואפשר לברך את מכבי חיפה על האליפות. גם זה מזכיר את האווירה היום. כשאני חוזר במחשבות לאותו שבוע ולאותם רגעים שלפני המשחק, כשרק עלינו לכר הדשא בקרית אליעזר, אני נזכר באווירה ביציעים שהיו מלאים עד אפס מקום בירוק וצהוב.

הגענו לדקות האחרונות של המשחק כשהתוצאה הייתה 2:2. מכבי חיפה לא נשברת, אבל אנחנו השחקנים שידרנו אחד לשני שזה להיות או לחדול. זו בדיוק המחשבה שהייתה לי בראש כשלקחתי את הכדור בדקה ה-84, שיחררתי בעיטה ארוכה להתקפה במחשבה של יהיה מה שיהיה, ואיך זה נגמר?

עמיר תורג'מן הבקיע את שער הניצחון וצימק את הפער ל-6 נקודות, אני על הגדר בקריית אליעזר, חוגג ועוד שניה קופץ ראש ליציע והמומנטום פתאום עבר לצד שלנו. וזה בדיוק מה שמכבי ת"א צריכה גם היום, שינוי מומנטום!


אז אם אני מאמן מכבי ת"א היום, אני דווקא לא עושה אסיפה לפני המשחק, אלא פשוט מושיב את השחקנים בחדר וידאו ומראה להם את המשחק ההוא אז באורך מלא. בכדי שיבינו ששום דבר לא גמור - עד שהוא באמת גמור סופית!


עם זאת, מנגד יש העונה למכבי חיפה קבוצה טובה והמאבק לא יהיה פשוט. סגל השחקנים של הירוקים חזק מאוד וגם על הקווים עומד מאמן איכותי מאוד בדמותו של ברק בכר, שמלטש באיכויות שלו את חומר הגלם שמרקו בלבול השאיר לו (חייבים לפרגן למרקו מה ששלו שלו).


לסיכום, ממש כמו אז המשחק הערב הוא משחק על עונה שלמה. על אליפות. ובעיקר זה משחק שיכול להכניס למומנטום, מה שקרה אז יכול לקרות גם היום. בהצלחה לשתי הקבוצות במשחק העונה
וכמה חבל שאין את הקהל שהיה בכדי להשלים את התפאורה. מדובר הקהלים הכי גדולים בארץ, אבל זה נשמור כבר לטור בפעם הבאה.