"מותש, מותש אחרי החודשיים האחרונים", ככה פותח ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל את השיחה אחרי שהלילה הושג מתווה רשת ביטחון לספורט הישראלי. אחרי מאבק ארוך ואין סוף דיונים נקבע כי משרד האוצר יתקצב את הכדורגל בכ-75 מיליון שקלים ואת הכדורסל בכ-35 מיליון. הקבוצות יפוצו על אובדן ההכנסות מכרטיסים ומנויים וכל אחת תצטרך לקצץ מעצמה כ-25%, כסף שככל הנראה יקוצץ ברובו ממשכורות השחקנים. ליגת העל בכדורגל צפויה לחזור לפעילות ב-8.8.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני רוצה להודות לשר האוצר ישראל כ"ץ ולשר התרבות והספורט חילי טרופר", המשיך כלפון. "אישור המתווה יביא לפתיחת הליגות בזמן וייתן תקווה לקבוצות, לאוהדים ובעיקר ל-5,000 האנשים שמתפרנסים ישירות מהענף. לפי המתווה שהשגנו, בכל חודש כל קבוצה תקבל החזר מ'רשת הביטחון' על אובדן ההכנסות מכרטיסים ומנויים, על פי ההכנסות של כל קבוצה מכרטיסים בשנים הקודמות. נכון לרגע זה אנחנו לא רואים צפי לחזרת הקהל למגרשים בתקופה הקרובה".

בלומפילד הריק מאוהדים (צילום: דור מאיר מועלם)
בלומפילד. עוד עונה ללא קהל? | צילום: דור מאיר מועלם

על אובדן ההכנסות בעונה החולפת בעקבות משבר הקורונה אמר כלפון: "כל קבוצה תגיש בנפרד דרישות לפיצוי לרשות המיסים על אובדן ההכנסות. יש כרגע תכניות של הממשלה לפיצוי לעסקים של עד 100 מיליון שקלים".

כלפון המשיך ואמר כי "אי אפשר לבקש משחקנים להיכנס לבידוד של שנה, כמו שעשינו בחודשיים של סיום העונה. אנחנו כעת בדיונים עם משרד הבריאות על איך בדיוק להחזיר את השחקנים לאימונים ומשחקים. אנחנו נראה איך מצד אחד אנחנו שומרים על בריאות השחקנים בצורה הטובה ביותר ומצד שני גורמים למשחקים להימשך. אין ספק שבידוד של שנה שלמה לא על הפרק".