ראשי מנהלות הליגה בכדורגל ובכדורסל, ארז כלפון ושמואל פרנקל, פנו היום (ראשון) במכתב חריף לשר האוצר ישראל כ"ץ ואמרו כי פתיחת הליגות בעונה הבאה בסכנה בשל המצב הכלכלי הרעוע של הקבוצות. במכתב הם ציינו כי המצב קשה בעיקר בשל קיום המשחקים ללא קהל והאפשרות שנותני החסות יקצצו מהתמיכה בקבוצות. הם הוסיפו שללא רשת ביטחון מהמדינה, הליגות לא יוכלו להיפתח וביקשו שהשר ייפגש עימם בדחיפות: "הקושי התקציבי הוא כל כך גדול שהוא מעמיד את פתיחת הליגות בסכנה מיידית ומוחשית".

לקריאת המכתב המלא ששלחו ראשי מנהלות הליגה - לחצו כאן

תחת הכותרת "סכנה לעתיד הכדורגל והכדורסל המקצועני בישראל", כתבו השניים כי ליגות הכדורסל והכדורגל הצליחו לסיים את העונה הנוכחית למרות הקשיים. "בכדורגל חזרו למרות שליגות רבות באירופה ויתרו על החזרה לפעילות", כתבו. "הליגה הישראלית בכדורסל היא אחת משלוש ליגות בלבד באירופה שחזרו למגרשים".

"פנינו כעת לעונה הבאה אבל כאן אנו נתקלים במחסום גבוה שלא מאפשר את פתיחת התחרויות", המשיכו, ופירטו מה הקשיים. "ללא הכנסות הקהל לרוב הקבוצות הליגות בכדורגל וכדורסל אין זכות קיום כלכלית. ההכנסות מהקהל מהוות אצל חלק גדול מהקבוצות כ-30% -40% מסך התקציב ולעיתים אף יותר מכך והצפי הוא שגם נותני חסות יקצצו בתמיכה שלהם בקבוצות, כתוצאה מהמצב".

ארז חלפון
יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון | צילום:

השניים הסבירו מדוע הקבוצות יתקשו להמשיך במצב הנוכחי, וטענו שסיוע של המדינה הוא מחויב למציאות. "הקבוצות אמנם קיצצו ותיאלצנה להמשיך ולקצץ ככל יכולתן בהוצאות כוח האדם ובשכר שחקנים אבל הקושי התקציבי הוא כל כך גדול שהוא מעמיד את פתיחת הליגות בסכנה מיידית ומוחשית", הזהירו. "השורה התחתונה היא שללא רשת ביטחון מהמדינה לא נוכל לפתוח את ליגות הכדורגל והכדורסל".

הם הוסיפו שגם המדינה זקוקה במידה מסוימת לליגות הכדורגל והכדורסל: "אנו מבקשים להזכיר לך ולמשרדך כי הכנסות הטוטו, הווינר והמדינה מהימורים על כדורגל וכדורסל ישראלי מהוות כ-400 מיליון ש"ח בשנה. ללא קיום הליגות מדינת ישראל תאבד הכנסה זו אשר משמשת גם לתמיכה בספורט האולימפי בשנה שבה תתקיים אולימפיאדה".

ישראל כ
שר האוצר ישראל כ"ץ | צילום: החדשות 12

לבסוף, סיכמו השניים שהם מעוניינים להיפגש עם שר האוצר כדי לדון עימו על הנושא. "כבוד שר האוצר, גורל הספורט הישראלי בידיך וכפי שהבטחת כי אף מגזר במשק לא יישאר ללא סיוע", כתבו. "אנו מבקשים פגישה דחופה השבוע עימך ועם שר התרבות והספורט על מנת שנוכל לקבל החלטות לגבי עתיד ענפי הכדורגל והכדורסל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות