(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"יודע להחליט נכון". פניני (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שובו של המ.י.ק.י? ככל הנראה גדול כדורסלני מכבי תל אביב, בוודאי גדול הישראלים שלה, מתקרב לחזור למועדון שבו גדל - הפעם, להנהלה. בגיל 68, מיקי ברקוביץ' מחפש את הדרך חזרה - והיום הוא התראיין ל"5 באוויר" והסביר לראשונה את מהות התפקיד החדש שלו במערכת המתהווה במועדון הצהוב.

כשנשאל על התפקיד החדש, ענה ברקוביץ': "אני מעורב בהיבט של הצעירים, אני לא מעורב בכלל בנושא המקצועי. אני בא להיות חלק מהמועדון, להסתכל על הדברים מלמעלה, לא להביע דעה. אני מקווה לשמש השראה, בתור מי שגדל מגיל 12 במועדון. אני מקווה, בהמשך הדרך, למצוא את המקום והזמן הנכון ולהחליט ביחד. כרגע עדיין הכל באוויר. אני בקשר טוב עם אודי רקנאטי ושמעון מזרחי, אנחנו מדברים ונפגשים הרבה".

מעבר לתפקיד האישי שלו, ברקוביץ' התייחס גם לאקטואליה במועדון הצהוב - חזרתו של גיא פניני למכבי, כפי שפורסם היום. "זה כבוד גדול לשחקן שהחל את הקריירה ופורש במועדון, מכובד ויפה לכל הצדדים. הוא מבין שהוא לא ישחק 30 או 20 דקות, אבל הוא יכול לתרום בדקות קריטיות. גם בהפועל חולון הוא לא שיחק הרבה, אבל ברגעים החשובים הוא יודע לתת את ההחלטה הנכונה". על השחרור הצפוי של סקוטי ווילבקין הוא אמר: "זה שינוי טוב שנעשה, קשה להיות גם הרכז וגם הסקורר של הקבוצה. הוא השתחרר בצורה שטובה לכל הצדדים".

17 שנה שיחק ברקוביץ' במכבי תל אביב, מאז הפעם הראשונה ששיחק במדיה, עוד כשהיה בן 17. יחד עם מכבי הוא זכה ב-16 אליפויות, 13 גביעי מדינה, פעמיים בגביע אירופה לאלופות (1977 ו-1981) וגם פעם אחת בגביע הבין יבשתי. לאחר שעזב את מכבי הוא המשיך לשחק גם במכבי ראשון לציון, הפועל ירושלים - וגמר את הקריירה בשנת 1995, דווקא במדיה של היריבה הגדולה הפועל תל אביב. כמו כן, יש לו מדליית כסף באליפות אירופה 1979 ומדליית זהב במשחקי אסיה 1974 עם נבחרת ישראל.

לאחר פרישתו, ברקוביץ' עבר בעיקר לעולם העסקים, ורשם גיחה קצרה לעולם הכדורסל ב-2006 אז ניהל את קבוצת א.ס. רמת השרון. מאוחר יותר, הוא עבד גם בעירוני נהריה כמנהל קבוצה. לאורך השנים, הוא זכה בשלל פרסים אישיים: נכנס להיכל התהילה של פיב"א, נבחר לשחקן הטוב ביותר של מכבי תל אביב בכל הזמנים, הדליק משואה ביום העצמאות בשנת 2004 (לצידו של רלף קליין ז"ל) ובמרץ האחרון גם קיבל פרס מפעל חיים ממשרד התרבות והספורט.